logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa.

lekcja bezpieczenstwaTomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia – to od nich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już dziewiąta edycja kampanii edukacyjnej.

 

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Skanska, która jest wykonawcą Przedszkola Publicznego z oddziałem żłobkowym w Przecławiu, przeprowadza ją od 9 lat w szkołach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów.

Bajkowi bohaterowie przedstawienia – Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Niecodzienną lekcję bezpieczeństwa przeszło ponad 400 uczniów. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Szkoła została odznaczona specjalnym certyfikatem „Tutaj bezpieczeństwo to podstawa”.

Kolorowa budowa to nie plac zabaw - mówi Monika Froń-Dąbrowska z firmy "Skanska". Zdrowie i życie ludzkie to priorytet dla firmy. Promujemy bezpieczną pracę i nie akceptujemy zaniedbań w obszarze BHP. Duży nacisk kładziemy także na zdrowie i życie osób mogących znaleźć się pobliżu inwestycji. W tej grupie są m.in. dzieci. Dla z natury ciekawych świata i pełnych energii maluchów budowa znajdująca się po drodze do szkoły to nie lada atrakcja, która kusi kolorowymi znakami i tajemniczymi pojazdami. Pozornie atrakcyjne miejsce zabawy, może okazać się bardzo niebezpieczne – szczególnie dla kilkulatka.

Według danych Komendy Głównej Policji w 2016 r. miało miejsce 33 664 wypadków drogowych, w których 50 dzieci w wieku 7-14 lat poniosło śmierć, a 2 292 odniosło obrażenia. Najczęstsze przyczyny wypadków to: nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wejście na jezdnię na czerwonym świetle. Kampania prowadzona przez Skanska jest odpowiedzią na te problemy.

- Chcemy uwrażliwić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w pobliżu budowy, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu maszyn i pojazdów. W ramach naszej akcji promujemy też noszenie elementów odblaskowych zwiększających ilość widocznych dzieci poruszających się po zmierzchu. Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję – dodaje na koniec Monika Froń-Dąbrowska.

Pin It