logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ósmy wiosenny przegląd talentów.

8 przeglad artystycznyW sobotnie przedpołudnie 23 kwietnia w szkole podstawowej odbył się Gminny Przegląd Artystyczny. Na szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowali się młodzi artyści ze wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz szczecińskiego Pałacu Młodzieży. Był śpiew, taniec i muzykowanie na wielu różnych instrumentach. Tematem przewodnim tego przeglądu była "Wiosna". Równolegle w tym samym czasie w szkole podstawowej odbył się dzień otwarty, gdzie wszyscy zainteresowani rodzice i dzieci mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną tej placówki.

 

To był bardzo wesoły i kolorowy przegląd artystyczny. Tematem tegorocznej edycji były słowa piosenki Marka Grechuty "Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty !". Już na samym początku programu wielkie brawa otrzymał zespół ludowy "Pląs" działający przy szkole podstawowej w Kołbaskowie. Grupą roztańczonych i rozśpiewanych maluchów opiekują się Panie Małgorzata Rybicka i Joanna Pańczyk. Kolejne brawa otrzymali zerówkowicze z Przecławia oraz formacja taneczna "Dance Factory" z Kołbaskowa.

W tegorocznym przeglądzie najwięcej było występów muzyczno wokalnych. Najliczniejsza grupa klas drugich, zagrała na flażoletach i zaśpiewała kilka ludowych utworów pod kierunkiem Pani Iwony Wierzbickiej. Nie zabrakło także starszych uczniów grających na dzwonach rurowych - handhimesach oraz na miniaturowych gitarach - ukulelach. Najbardziej kolorowy występ należał do dwóch grup tanecznych z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Maluchy po opieką Pani Ewy Szachoń zaprezentowały żywiołowy taniec na żółto i zielono.

Każdy z występów był nagradzany gromkimi brawami publiczności, w szczególności przez rodziców i dziadków, którzy licznie zasiedli na widowni. Równolegle z występami artystycznymi odbył się dzień otwarty w szkole podstawowej. Przyszłych uczniów w raz z rodzicami oprowadzali nauczyciele i pani dyrektor - Beata Bitel.

dzien otwarty

Można obejrzeć sale w których organizowane są zajęcia dla klas 0-3 a także w klasach 4-6 i docelowo 4-8. Szkoła dysponuje także dodatkowymi pomieszczaniami, mamy piękne Patio, sale rekreacyjne, świetlice, stołówkę, plac zabaw. W przyszłości będziemy mieć pięknie wyremontowane boisko, którego remont rozpoczyna się najbliższy piątek. Aby zostać naszym uczniem trzeba mieszkać w obwodzie naszej szkoły, rodzice muszą złożyć wniosek o przyjecie do placówki. Można wybrać klasy ogólne lub klasę z rozszerzonym językiem niemieckim, do której trzeba będzie zdać test dojrzałości szkolnej - mówi Beata Bitel dyrektor szkoły.

Dyrekcja zapewnia, że podstawówka przygotowana jest także do przyjęcia klasy siódmej. Będą to w sumie trzy klasy równoległe. Zajęcia specjalistyczne takie jak chemia, fizyka czy geografii odbędą się w budynku gimnazjalnym. Nowością w szkole podstawowej dla klas 4-6 będzie nauka języka angielskiego i niemieckiego w różnych grupach lektorskich. Poziom każdej z nich będzie dostosowany do umiejętności uczniów. Grupy językowe mają być mniej liczne co ma dać lepszy efekt nauki języka obcego.

Pin It