logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Koncert wiosenny, świąteczny, piękny...

koncert na zamku12 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00, z inicjatywy pani Anny Mrozińskiej w Zamku Książąt Pomorskich  w Szczecinie w Sali Bogusława odbył się koncert pt. „ W poszukiwaniu wiosny”.  Był to kolejny występ przecławskich flażolecistów w zamkowym projekcie  pt.„Scena Amatora”.  Po raz pierwszy młodzi muzycy, pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej, wystąpili tam w 2009 roku. Była to grupa dzisiejszych uczniów drugiej klasy szkoły średniej.  Film z tamtego wydarzenia można obejrzeć w sieci.

 

 

W środę na tej samej scenie  debiutowali uczniowie klas drugich, którzy przygodę z flażoletem rozpoczęli w ubiegłym  roku, niektórzy jako sześciolatkowie. Można? Można. Tylko trzeba im dać szansę na rozwój, stworzyć atmosferę. Młodzi wykonawcy pomimo zmęczenia spowodowanego długimi próbami, zaprezentowali zdaniem wielu obserwatorów wspaniały koncert.

Poniżej przedstawiam ocenę wydarzenia muzycznego niektórych uczestników i widzów :

„Koncert był wspaniały! Dziękujemy za godzinę cudownych emocji i wzruszeń”
„Koncert nas wzruszył, dzieci były świetnie przygotowane, rewelacyjny repertuar i wykonawcy.”
„Bardzo, ale to bardzo, dziękujemy za zaangażowanie i piękny, magiczny koncert. W całym codziennym okropnym pośpiechu i zabieganiu oraz mnożących się spraw i obowiązków czasie mogliśmy choć na chwilę zatrzymać się i wzruszyć."
„Jeszcze raz chciałam podziękować za przepiękny koncert.”
„Jeszcze raz dziękuje za moc wrażeń.”

Oprócz drugoklasistów na scenie zagościli  uczniowie klas piątych naszej szkoły oraz studenci Akademii Sztuki, na co dzień słuchacze przedmiotu „ Flażolet – Instrumenty szkolne”  Do wzięcia udziału w tym muzycznym wydarzeniu zostali zaproszeni również zaprzyjaźnieni flażoleciści z SP 1 i z Polsko- Amerykańskiej Szkoły Prywatnej.   

Repertuar koncertu w większości związany był z jego tytułem i pokazywał wiosenne przebudzenie w polskich piosenkach oraz  irlandzkich i prowansalskich  melodiach ludowych. Bohaterami utworów byli: niedźwiedź, sarna, pierwiosnek, świniorz, lipka. Nie zabrakło piosenek turystycznych, łączących pokolenia- „Kiedy w piątek”, „Opadły mgły” , „Hej w góry, w góry”oraz melodii na dobranoc- czyli „Guten Abend,  Guten Nacht” J. Brahmsa.  Radosny śpiew dzieci współgrał z ciepłym głosem solistek- studentek Akademii Sztuki. Jednolite brzmienie flażoletu podkreślał akompaniament fortepianu, tarabanu, cajona, ukulele, gitary akustycznej w wykonaniu studentów Akademii Sztuki.  

Koncert przygotowała  Iwona Wierzbicka, która  dokonała wyboru repertuaru, koordynowała działania w szkole, na uczelni oraz była w kontakcie z nauczycielkami zaprzyjaźnionych szkół.  Po raz kolejny mogliśmy podziwiać  zgrany duet; konferansjer Renata Kaczkowska i dyrygent - gitarzysta Iwona Wierzbicka, który wspierany przez młodych adeptów sztuki: Olę, Kasię, Maję, Martę, Antoniettę, Igę, Jadwigę, Dawida, Marka, dał pokaz wielkiego kunsztu.  

Na koniec jeszcze jeden głos zapisany pod postem dotyczącym koncertu: “Dzień dobry Pani Iwono! Chciałem pogratulować dzisiejszego koncertu na Zamku! Był po prostu świetny! Gratuluję determinacji do kształcenia młodych ludzi w kierunku muzyki i przekazywania swojej muzycznej pasji młodzieży! Pozdrawiam serdecznie! Mateusz”

 

 

Pin It