logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przebudowy i remonty dróg powiatowych kluczem do poprawy bezpieczeństwa.

andrzej bednarekPoprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Powiatu Polickiego to temat ważny i poruszany już wielokrotnie przy okazji kolejnych potrąceń na przejściach dla pieszych. To tego jakże ważnego tematu władze Powiatu Polickiego wróciły przy okazji ostatniej konferencji prasowej.

 

 

 

- Najistotniejszym elementem poprawy bezpieczeństwa jest remont dróg – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta Powiatu Polickiego.

Remontu doczeka się m.in. wiadukt w miejscowości Mścięcino, ulica Długa w Mierzynie oraz przebudowa odcinka drogi Szczecin – Siadło Górne w gminie Kołbaskowo. We wszystkich tych trzech inwestycjach inwestorem jest Powiat Policki.

- To tylko i aż wiadukt, ale jego stan katastrofalny sprawia, że jego modernizacji uniknąć się nie da – powiedział Bednarek. – Otrzymaliśmy również wsparcie ze strony gminy Police w postaci miliona złotych – dodał Bednarek.

Również przebudowa odcinka drogi Szczecin – Siadło Górne otrzyma wsparcie samorządu lokalnego, bowiem gmina Kołbaskowo dołoży do inwestycji kwotę 1,5 miliona złotych. Podobnie miejsce ma w gminie Dobra, gdzie radni podjęli decyzję o dofinansowaniu remontu ulicy Długiej w Mierzynie.

- Jak widać nasza kooperacja z samorządami gminnymi układa się w sposób prawidłowy z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – podkreślił starosta.

Na etapie projektu techniczno-inwestycyjnego jest ulica Nadbrzeżna, który Powiat Policki realizuje wraz z gminą Police. Projekt powinien zostać zakończony do połowy 2017 roku i skonsultowany z mieszkańcami.

Andrzej Bednarek odniósł się również do kwestii wypadków z udziałem pieszych na terenie Powiatu Polickiego.

- Rok rocznie wydajemy na infrastrukturalną poprawę w zakresie bezpieczeństwa od 50 do 100 tysięcy złotych rocznie – poinformował starosta Powiatu Polickiego. – Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia w tym zakresie – podkreślił Bednarek.

Jednocześnie starosta Bednarek zadeklarował przygotowanie wstępnej koncepcji modernizacji i organizacji funkcjonowania ulicy Piłsudskiego w Policach.

 

Tekst / foto - Gracjan Broda

Pin It