logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Nowy radiowóz dla Policji

radiowoz dla policjiDzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu Gminy Police, Powiatu Polickiego oraz Gminy Kołbaskowo policjanci polickiej komendy otrzymali nowy radiowóz. Opel Combo Van zakupiony został w ramach projektu „50/50” polegającego na tym, że samorządy z Policją finansują po połowie zakup sprzętu.


 

 

Na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Policach na ręce Komendanta Powiatowego mł.insp. Mariusza Bajora przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka, Burmistrza Polic Włodzimierza Diakuna oraz Panią Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzatę Schwarz przekazane zostały kluczyki do nowego radiowozu.   

Dotychczas KPP w Policach 27 radiowozów, z czego 16 było oznakowanych. Poza tym na stanie policjantów jest łódź motorowa i dwa rowery. Nowy oznakowany Opel Combo Van znacznie odmłodzi policyjny tabor. Koszt radiowozu to 103 tysiące złotych. Zakupiony został w ramach projektu „50/50” polegającego na tym, że samorządy z Policją finansują po połowie zakup sprzętu.

Komendant polickiej Policji mł.insp. Mariusz Bajor dziękował samorządom za wsparcie i zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo. Przekazany samochód trafi do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Pojazd jest dynamiczny, w pełni wyposażony w szereg nowoczesnych systemów oraz w przedział dla osób zatrzymanych.

Policjanci będą wyjeżdżali nim do służby także w rejon Gminy Kołbaskowo. W styczniu w tym rejonie planowanych jest kilkanaście służb przy wykorzystaniu tego pojazdu.

Fot/tekst : KPP Police Małgorzata Litwin

Pin It