logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kamieniec doczekał się świetlicy.

swietlica kamieniecWłaściwie to świetlica środowiskowa w Kamieńcu funkcjonowała od lat i mieściła się w wynajętych pomieszczeniach w domku jednorodzinnym pod numerem 21. Tam, na niewielkiej powierzchni, oprócz świetlicy, funkcjonowało także Centrum Kształcenia Na Odległość. Od dziś sytuacja w Kamieńcu uległa znacznej poprawie. Młodzi mieszkańcy wsi, a także dorośli, mogą korzystać z zupełnie nowego, dużego obiektu. Miejmy nadzieję, że to miejsce będzie ulubionym celem spotkań i integracji mieszkańców.

 

 

Dziś Kamieniec dołączył do licznego grona miejscowości w których działają świetlice wiejskie. W ostatnich latach gmina zbudowała je w Będargowie, Siadle Górnym, Kołbaskowie, Kurowie, Moczyłach, Stobnie i Barnisławiu. Już wcześniej udało się pozyskać od Skarbu Państwa dużą działkę w centrum Kamieńca, zaraz obok kościoła. Inwestycję budowy zupełnie nowej świetlicy rozpoczęto w 2015 roku. Zaprojektowany został budynek o powierzchni 173m2, który wraz z zagospodarowaniem terenu, miał spełniać najwyższe wymagania, normy bezpieczeństwa oraz być przygotowany dla osób niepełnosprawnych.

Podczas realizacji inwestycji nie obeszło się bez problemów i opóźnień. Wrześniowy odbiór techniczny wykazał kilkanaście wad i usterek, które zmusiły wykonawcą do ich naprawienia. Ostatecznie mieszkańcy, zamiast w październiku otrzymali świetlicę na początku grudnia. Ale warto było czekać. Bardzo mi się tutaj podoba - mówi jedna z dziewczynek przybyłych na otwarcie. Dużo tu będzie zabawy. Będziemy przychodzić tutaj po lekcjach. Nie mogłam się już doczekać.

Podczas uroczystego otwarcia sołtys Kamieńca, Robert Bytof podziękował Pani Wójt Małgorzacie Schwarz, sponsorom - Pani Magdalenie Piekarz z firmy "Viva Natura" oraz mieszkańcowi wsi, który zakupił telewizor wraz z opłaconym abonamentem na cały rok. Po poświęceniu obiektu przez proboszcza parafii Kołbaskowo nastąpiła krótka część artystyczna.

Świetlicę w Kamieńcu na zlecenie gminy wybudowała firma ADA-KAR-BUD ze Stargardu. Koszt 1,3 mln zł został pokryty w całości z budżetu gminy Kołbaskowo.

 

Pin It