logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uroczystości Bożego Ciała w Przecławiu i Warzymicach.

boze cialo przeclawPrzypadające w tym roku na 26 maja Boże Ciało to jedno z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. W Polsce uroczystość jest obchodzona w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jej głównym punktem jest procesja.

 

 

 

W Parafii Przecław wierni mogli uczestniczyć w mszach o 9.00, 12.00 i 18.00. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy odbyła się po mszy południowej. W tym roku, dla odmiany, procesja przeszła tzw „ulicówką” w Przecławiu do przejazdu kolejowego. Następnie drogą główną wierni doszli do starych Warzymic. Uroczystości zakończyły się w Warzymicach na placu wypoczynkowym, gdzie dla mieszkańców tej miejscowości koncelebrowano mszę. 

Pierwsze dwa ołtarze ulokowane były w Przecławiu i zbudowane zostały przez Wspólnotę Żywego Różańca oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dwa kolejne ołtarze były już w Warzymicach. Pierwszy z nich przygotowali tradycyjnie ministranci wraz z rodzicami. Ostatni, największy ołtarz, powstał na placu pokościelnym i zbudowali go mieszkańcy Warzymic.

Dziękuję z serca za świadectwo żywej wiary – powiedział Ks. Prob. Roman Misiak. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego święta. Dziękuję serdecznie przecławskiej Gwardii Narodowej, wszystkim tym, którzy nieśli sztandary. Panom, na których zawsze można liczyć, którzy trzymali baldachim nad Najświętszym Sakramentem. Dzieciom za ich wytrwałość, bo to przecież kawał drogi przeszliśmy.

Na koniec Proboszcz zauważył, że koszyki dzieci sypiących płatki kwiatów są już puste i obiecał je napełnić cukierkami na drogę powrotną.

 

Pin It