logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Nasi w Warszawie

3 maja w warszawieKilkoro mieszkańców gminy Kołbaskowo wzięło udział w centralnych obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zaproszenie Prezydenta RP w warszawskich uroczystościach wzięli udział sołtys Przecławia - Wojciech Woźniak, nauczyciel Szkoły Podstawowej - Iwona Wierzbicka oraz wójt gminy - Małgorzata Schwarz. Obecny był także Łukasz Szełemej, który razem Wojciechem Woźniakiem zorganizował akcję "Rodakom Na Kresach". Przypomnijmy akcja miała swój głośny finał w Przecławiu pod koniec zeszłego roku. Wtedy to Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzili naszą miejscowość.

 


Obchody święta narodowego rozpoczęły od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w warszawskiej archikatedrze.
Przed południem w sali balowej Zamku Królewskiego Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego. W uroczystościach na Placu Zamkowym w Warszawie uczestniczyła m.in. para prezydencka, premier, członkowie rządu, kierownictwo Kancelarii Prezydenta RP oraz parlamentarzyści. Było bardzo uroczyście i dostojnie. Odegrano hymn narodowy, podniesiono flagę na maszt i oddano salut narodowy.

Miło nam było, razem z Panią Małgorzatą Schwarz oraz Panią Iwoną Wierzbicką godnie reprezentować naszą kresową społeczność - mówi Wojciech Woźniak. Oprócz polityków obecnych było także wiele innych osób, którzy od lat angażują się w akcje charytatywne, społeczne i patriotyczne. Nasze zeszłoroczna akcja była prowadzona pod patronatem Pierwszej Damy RP, która jak pamiętamy w zeszłym roku, wraz z małżonkiem odwiedziła naszą miejscowość. Mieliśmy możliwość porozmawiania osobiście na temat tegorocznej edycji "Paczki Dla Rodaka i Bohatera Na Kresach", która odbędzie się pod koniec 2016 roku.

 

 

Fot : W. Woźniak / Ł. Szełemej   www.rodakomnakresach.pl

 

Pin It