medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Wszystkie palmy były piękne !

konkurs palmowy 2016W niedzielę 20 marca 2016 w Kościele Parafialnym w Kołbaskowie odbył się XIV Gminny Konkurs na Najpiękniejsza Palmę Wielkanocną. Tegoroczna edycja cieszyła się największą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców.  Do konkursu zgłoszono w sumie 22 palmy przygotowane indywidualnie, zbiorowo oraz przez dzieci i młodzież w placówkach oświatowych gminy Kołbaskowo.

 

 

Nagrody wręczono w trzech kategoriach : indywidualnej z podziałem na wiek do 6 lat, od 6 do 18 lat oraz dorośli. Była też kategoria zbiorowa w której starowały grupy, sołectwa lub świetlice.

Niektóre palmy są już w naszym kościele od wczoraj - mówi Proboszcz Krzysztof Tracz. Serdecznie Bóg Zapłać za te piękne palmy. Bo to kosztuje wiele, wiele pracy. Niech ktoś nie myśli, że to da się zrobić tak szybko, w pół godzinki. Sam jestem ciekaw, kto wygrał. Kto wyjdzie uśmiechnięty z kościoła z nagrodą, uśmiechem i palmą w ręku.

Okazuje się że w tegorocznej edycji udało się nagrodzić wszystkich startujących. Każda praca otrzymała większą lub mniejszą nagrodę finansową. W przypadku prac dzieci, postanowiono nie wyznaczać zwycięscy - pięć grup przedszkolnych otrzymało jednakowe nagrody rzeczowe. Konkurs na najpiękniejszą palmę ma już swoją długą tradycję. W całym kraju najczęściej są to konkursy, gdzie o zwycięstwie decyduje wysokość. W Kołbaskowie palma nie może być wyższa niż 2m. Ma być za to piękna. Do jej produkcji można użyć tradycyjnych materiałów takich jak słoma, bibuła, drewno, włóczka, suszone kwiaty, trawy, wierzba, borowina czy bukszpan. Pracom które zawierały elementy plastikowe groziła dyskwalifikacja.

To już czternasty konkurs palmowy w naszej gminie - mówi Małgorzata Schwarz. Konkurs rozpoczęłyśmy wraz z Iwoną Wierzbicką i Beatą Bitel działałyśmy  wówczas w  Klubie Radnych Przyjaciół Przecławia i okolic. Pierwsze konkursowe palmy były bardzo zróżnicowane, zwłaszcza pod względem wielkości. Z czasem powstał regulamin, który określa wielkość jak i materiały, które mogą zostać użyte do ich wykonania. To znacznie ułatwia jurorom ocenę, a wybór najpiękniejszej jest naprawdę trudny. Na szczęście nie biorę udziału w pracach jury, ze względu na to, że dla mnie wszystkie palmy są przepiękne, bardzo estetycznie wykonane, z wykorzystaniem rożnych technik zdobienia, pomysłowe. Wszystkie nagrodziłabym I miejscem. Widać ogrom pracy. Cieszy mnie fakt, że w tym roku było tak wielu uczestników w rożnych kategoriach. W tym po raz pierwszy palmę zaprezentowało sołectwo Kurów. Widać również efekty prac Pań z dziećmi w świetlicach wiejskich. Piękne palmy co rocznie prezentują przedszkolaki z przedszkola w Kołbaskowie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie i zapraszam za rok.

Ostatecznie w kategorii indywidualnej dorośli wygrali :
1. Irena Saja
2. Magdalena Riedel
3. Paulina Grzybowska
Wyróżnienia otrzymali : Lilianna Jeziorek, Michał Brysik, Aniela Szerszeń oraz Natalia Budner.

W kategorii grupowej - wiek - 6-18 lat wygrali :
1. Świetlica Moczyły
2. Świetlica Barnisław
3. Zuzanna Kowalczyk i Zofia Rychel

W kategorii grupowej powyżej 18 lat nagrodzono :
1. Sołectwo Moczyły
2. Warnikurki
3. Sołectwo Barnisław
Wyróżnienia otrzymały sołectwo Kołbaskowo, sołectwo Kurów oraz sołectwo Stobno

W grupie do lat 6 nagrodzono wszystkie pięć grup przedszkolnych z Kołbaskowa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

Pin It