logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pomóżmy Patrycji w rehabilitacji

patrycja rehabilitacjaOd czterech lat piszemy o Patrycji Wątróbce ze Smolęcina, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu dobrych ludzi rodzinie udaje się wysyłać córkę kilka razy w roku na turnusy rehabilitacyjne. Kolejny wyjazd zaplanowano na początek maja. Niestety na subkoncie fundacji „Słoneczko” jest tylko 77 zł. A turnus kosztuje 5200 zł.

 

 

W zeszłym roku Patrycja była na pięciu turnusach rehabilitacyjnych w Zabajce – mówi Monika Wątróbka mama Patrycji.  Cały czas ma też rehabilitację w domu. Kilka razy w tygodniu. Patrycja coraz pewniej chodzi. Przyjmuje prawidłową postawę ciała. Pamiętam jak jeszcze niedawno idąc bardzo wychylała się do tyłu, przez co nie mogła długo chodzić, bo bolał ją kręgosłup. Teraz idzie wyprostowana. Może iść bardzo daleko.

Rehabilitanci mówią że coraz lepiej kontroluje mięśnie i tylko regularne ćwiczenia gwarantują poprawę i utrzymanie już zdobytych umiejętności. Patrycja potrafi sama jeść, ubrać się i umyć zęby. To niesamowite, że w czasie 4 lat zrobiła takie postępy. Lekarze są pełni podziwu.

W tym roku mamy zaplanowane 4 wyjazdy – mówi mama Patrycji. Na jednym już byliśmy w styczniu. Następne jeśli uda się zebrać pieniądze będą w maju, sierpniu i listopadzie. Pieniądze z 1% są na subkoncie dopiero w drugiej połowie października. Z tych z zeszłego roku sfinansowany był turnus w październiku i połowa turnusu styczniowego.

Rodzina jest bardzo wdzięczna za dotychczasowe wsparcie okazane przez wielu dobrych ludzi.

Jeśli ktoś z Państwa zechciałby bezpośrednio wesprzeć finansowo proces rehabilitacji Patrycji, bardzo prosimy o wpłaty na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO", Stawnica 33, 77-400 Złotów, KRS 0000186434, która jest organizacją pożytku publicznego. Wpłaty na konto fundacji można kierować w rachunek 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 koniecznie z dopiskiem "na leczenie Patrycji Wątróbki, symbol 161/W"

Patrycji także można pomóc 1% podatku. Dziewczyna jest podopieczną Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", zarejestrowanej w Sądzie Rejonowym w Poznaniu pod nr. KRS 0000186434 i ma status organizacji pożytku publicznego. Po podaniu numeru KRS na końcy zeznania podatkowego należy dopisać cel szczegółowy : na rehabilitację Patrycji Wątróbki, symbol 161/W.

 

watrobka

Pin It