logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przecław wita nowego proboszcza.

nowy proboszczW niedzielę, 6 marca na porannej mszy świętej mieszkańcy przywitali nowego proboszcza. Został mi wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego - ks. kan. dr Roman Misiak. Nowy proboszcz jest także kapelanem JE śp. ks. Abpa Zygmunta Kamińskiego.

 

 

 

To była uroczysta msza z udziałem dzieci i młodzieży.  Ks. Roman Misiak otrzymał liczne kwiaty i życzenia od wspólnot parafialnych oraz wiernych z naszego terenu. Nowy proboszcz został powołany przez Arcybiskupa Metropolitę Szczecińsko - Kamieńskiego w dniu 1 marca.

Kilka dni wcześniej Arcybiskup przyjął rezygnację ks. kan. dra Tomasza Zaklukiewicza, który przecławską parafią kierował prawie 15 lat. W krótkiej informacji jaką otrzymaliśmy na adres naszego portalu wynika, że ustępujący proboszcz zrezygnował z powodów zdrowotnych - od lat choruje na serce.

Odchodzącemu z Przecławia księdzu Tomaszowi w imieniu własnym i czytelników dziękujemy z posługę przez ostatnich kilkanaście lat oraz życzymy odpoczynku i dużo, dużo zdrowia !

 

Pin It