logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Alkohol i kluczyki – wykluczone ! Przecławianie zatrzymali pijanego kierowcę.

zatrzymali pijanego kierowceNiedawno skończyli 18 lat a już mają już na swoim koncie bohaterski czyn. Są członkami Gwardii Narodowej, która od kilku miesięcy działa na terenie gminy Kołbaskowo. Jak podkreślają uczą się w niej nie tylko patriotycznych zachowań, ale także odpowiedzialności i bezpieczeństwa. To dzięki ich akcji pijany kierowca, który staranował samochód sąsiada i szarżował po osiedlu, trafił w ręce policji.

 

 

Do całego zdarzenia doszło na osiedlu "Zielone Pole" w Przecławiu. Było to przy tej drodze asfaltowej, która niedawno była w remoncie. Siedzieliśmy w salonie i usłyszeliśmy potężny huk. Wybiegłem na zewnątrz, okazało się, że ktoś staranował Skodę naszego sąsiada. Powiedziano nam że sprawca uciekł w stronę Kołbaskowa – mówi Kuba.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się szybko straż gminna, która od razu pojechała za sprawcą zdarzenia. Wsiedliśmy w swoje auto i postanowiliśmy pojechać za sprawcą. Ale zanim wyjechaliśmy z osiedla okazało się, że samochód z uszkodzonym bokiem wraca na osiedle od strony miasta. Był to Ford S-Max. Kierowca był ewidentnie pijany. Jechał wężykiem – dodaje Kuba

Okazało się że sprawca nawet minął miejsce zdarzenia i nie reagował na próby zatrzymania go przez mieszkańców. Mój kolega Kuba jechał za nim przez osiedle i na kolejnym rondzie zajechał mu drogę. Wyskoczyłem wtedy z samochodu i zabrałem mu kluczyki – dodaje Michał. To się wszystko działo w ułamkach sekund, zadziałała adrenalina. O tym jak działać decydował instynkt.

Kilka chwil później pojawiła się straż gminna z Kołbaskowa, a później partol drogówki. Kierowca według relacji chłopców nie był agresywny, sprawiał wrażenie zszokowanego całą sytuacją. Dobrowolnie poddał się badaniu alkomatem, który wykazał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do podobnego obywatelskiego zatrzymania doszło w Przecławiu dokładnie dwa lata temu. Wtedy to Mariusz zauważył, że jeden z kierowców popija piwo z puszki i prowadzi. Po zatrzymaniu okazało się że kierowca ma aż 2,4 promila.

W całym zdarzeniu warto sobie uświadomić, że samochód jest jak broń i nie mieć wątpliwości, że trzeba powiadomić o tym policję i powstrzymać pijanego człowieka. Jeżeli kierowca zachowuje się na drodze nieostrożnie - to musimy reagować. Warto przełamywać pewne stereotypy i przestać bać się reagować.

Młodym mieszkańcom Przecławia gratulujemy ich bohaterskiej postawy.

Pin It