logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przecławska orkiestra z wynikiem 28.000 zł. To rekord !

wosp 2016 Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się zawsze w drugą niedzielę nowego roku. Po raz 24 rzesze wolontariuszy kwestują i organizują obchody w nieomal każdym zakątku naszego kraju. Impreza odbyła się także w gminie Kołbaskowo. Na sali gimnastycznej przecławskiej podstawówki odbyły się liczne występy artystyczne i licytacje. W tym roku było bardzo gorąco, wesoło, głośno i egzotycznie.

 

 

W gminie kwestowało dziś 41 uczniów ze wszystkich okolicznych szkół oraz strażacy z Kołbaskowa i Smolęcina. Można ich było spotkać głównie w okolicach przecławskiej szkoły, ale byli także w CH Auchan, Decathlonie, przy Netto, pod kościołem i na stacjach benzynowych. Przypomnijmy, podczas tegorocznego finału zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia opieki medycznej nad seniorami.

Obchody gminne, wzorem lat ubiegłych odbyły się na sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Przecławiu. Szefową gminnego sztabu została nauczycielka gimnazjum Katarzyna Bielecka. W zasadzie trzeba podziękować wszystkim, którzy zajęli się organizacją imprezy - mówi Katarzyna Bielecka. Podzieliliśmy się pracą na wszystkie placówki oświatowe i każda miała swój duży wkład w jej organizację.

Okazuje się, że nie trzeba było zbytnio zabiegać o fanty na licytacje. Oprócz standardowych, które sztab otrzymał z Warszawy, na licytacji pojawiły się przedmioty przyniesione przez mieszkańców, wójta, drużyny sportowe czy prezesów. Na stoliku pośrodku sali gimnastycznej pojawiło się liczne rękodzieło, które bez problemu znalazło swoich nabywców. W tym roku aukcje zakończyły się sukcesem i pierwszy raz od wielu lat stolik był kompletnie wyczyszczony. Poszło wszystko, a to za sprawą nie tylko hojnych kupujących ale także Wojciecha Hancewicza, który licytował każdą złotówkę do utraty głosu. Największą kwotę wylicytowano za złote serduszko – 700 zł.

Pomiędzy licytacjami odbyły się liczne występy artystyczne. Zaprezentowali się zarówno najmniejsi, kilkuletni artyści z zerówek i przedszkoli, jaki ich starsi koledzy z podstawówki. Nie zabrakło także młodzieży i dorosłych. Był śpiew, teatr, taniec i koncertowanie. W tym roku można było potańczyć Zumbę, obejrzeć egzotyczne, kolorowe tańce przygotowane przez szkołę tańca „Milargo”. Najwięcej braw otrzymali jak zawsze najmniejsi artyści wspierani i licznie nagrywani przez swoich rodziców.

Po podliczeniu datków z wszystkich puszek około godziny 17:00 okazało się, że w tym roku padł kolejny rekord zbiórki. Pod opieką i konwojem straży gminnej z Przecławia do banku odjechało  27.199 zł, 235 euro oraz kilka funtów, koron norweskich i duńskich. 28 tys zł to rekord na koncie Gminnego Sztabu WOŚP 2016. Dla porównana 2015 zebrano 23 tys zł, 2014 – 24 tys zł, 2013 - 21 tys zł,  2012 - 17 tys zł, a w 2011 10 tys zł.

 

Pin It