logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

To wielkie i wspaniałe dzieło !

prezydent w przeclawiu17 grudnia w przecławskiej szkole podstawowej gościła Para Prezydencka, która symbolicznie zapakowała pierwsze dary dla Polaków na Litwie. W szkole trwa od rana wielkie pakowanie żywności trwałej i środków chemicznych dla naszych rodaków na Kresach. Niebawem 800 paczek wyjedzie z Przecławia i dotrze specjalnym transportem jeszcze przed świętami do takich miejscowości jak Ejszyszki, Rakańce, Soleczniki, Butrymańce i Turgiele.

 

 

Wizyta Prezydenta i Pierwszej Damy to niezwykle miłe zaskoczenie dla mieszkańców i organizatorów tej akcji. Przypomnijmy, małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhaueser-Duda objęła swoim honorowym patronatem "Paczkę Dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Para Prezydencka przygotowała jedną z paczek, która jeszcze przed świętami trafi do Polaków mieszkających w rejonie litewskiego miasta Soleczniki. Przekazali także osobiste paczki m.in. dla polskich dzieci ze szkoły specjalnej.

Spotkanie rozpoczęło się od występów uczniów szkoły podstawowej w Przecławiu pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej. Z dedykacją dla Pary Prezydenckiej oraz wszystkich Darczyńców i Wolontariuszy, wykonano dwa mini koncerty. W drugim z nich wystąpili uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie i muzycy Stowarzyszenia Villa Grawitza.

Wasza akcja wpisuje się pięknie w dzieło Solidarności. To wielkie i wspaniałe dzieło. Jeżeli mówimy o tworzeniu wspólnoty, a bardzo chcielibyśmy ją mieć, to właśnie w ten sposób się ją buduje - przyznał prezydent.

Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, wielu łask bożych, a przede wszystkim wiele miłości, dobra i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku - powiedziała Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda wyraziła słowa uznania dla ich zaangażowania. - Dziękuję wolontariuszom za działalność i pracę, a także za to że dają tak piękny przykład. Myślę, że będziecie mieć godnych następców - powiedziała.

Dla nas Bóg, Honor i Ojczyzna to nie tylko słowa. To czyny i my czynimy dobro i tak będzie zawsze - powiedział Łukasz Szełemej, jeden z pomysłodawców akcji, który liczy na to że pomoc dla Kresowian będzie trwać w najlepsze.

Podczas tegorocznej zbiórki organizatorom z samych wpłat na konto udało się zebrać 63 tysiące złotych. Wraz z przekazanymi darami organizatorzy wycenili pomoc na 110 tysięcy złotych. Całość pomocy trafi na Litwie jeszcze przed świętami.

Pin It