logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Ruszyła II edycja pomocy rodakom na Kresach

pomoc polakom na litwieRozpoczęła się już zbiórka pieniędzy w ramach II edycji "Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach". A od początku listopada będzie można dostarczać żywność o długim terminie ważności chemię gospodarczą oraz artykuły szkole. Przypomnijmy, w połowie grudnia zeszłego roku z Przecławia na Litwę wyjechało 400 paczek świątecznych. Czy w tym roku organizatorom uda się zebrać więcej ? Trzymamy kciuki za powodzenie akcji.

 

 

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja Wojciecha Woźniaka, Łukasza Szełemeja i Bartłomieja Ilcewicza. Pomysł akcji zrodził się podczas Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli.

W 2014 roku Wojciech Woźniak spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom.

Paczka 20151 540x249

Akcja skierowana jest do naszych rodaków na Litwie - mówi jeden z organizatorów Wojciech Woźniak, sołtys Przecławia. Odwiedzimy Ejszyszki, Rakańce, Soleczniki, Butrymańce i Turgiele. Na 17 grudnia planujemy pakowanie wszystkiego w szkole w Przecławiu. Kilka dni wcześniej, 13 grudnia organizujemy charytatywny koncert w przecławskim koście po mszy o 18:00.W trakcie koncertu będzie można wspomóc akcję rzeczowo. Wspomaga nas Pierwsza Dama RP Agata Duda, która już szykuje paczkę dla Pani Aleksandy oraz dla szkoły specjalnej w Solecznikach. Pomagają też władze gminy Kołbaskowo na czele z Panią Wójt.

Do pomysłu pomocy w zeszłym roku włączył się także ks. Maciej Szmuc z Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który udostępnił specjalne konto zbiórki oraz wsparł organizacyjnie przedsięwzięcie. Pieniądze można wpłacać na konto: 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Ul. Wieniawskiego 5, 71-142 Szczecin, z dopiskiem: „KRESY”. Zbiórka darów materialnych będzie odbywała się od 2 listopada do 14 grudnia przede wszystkim w siedzibie Caritasu przy ul. Wieniawskiego 5 oraz siedzibie "Civitas Chrisitana" przy ul. Kaszubskiej 20/3 - od poniedziałku do piątku w. g. 10-15.


Więcej informacji: www.rodakomnakresach.pl/szczecin

A tak było rok temu...

 

 

Pin It