Dwadzieścia lat minęło przecławskiej podstawówce

20 lat minelo1 września 1995 swoje mury po raz pierwszy otworzyła nowa placówka na terenie gminy Kołbaskowo. Była to Szkoła Podstawowa w Przecławiu. Pierwszym dyrektorem placówki została Pani Maria Palacz. 20 lat później, dokładnie w dniu nauczyciela wszystkich gości na urodzinach szkoły przywitała obecna dyrektor - Beata Bitel

 

 

 

„Dar lat to prezent, na który nie można sobie zasłużyć i którego nie można sobie kupić. Nie można go też ukryć. Nie jest on dany wszystkim w równej mierze. Zawiera radość, ale nie jest pozbawiony bólu, zawiera śmiech i łzy, przemijanie i wzrastanie. Dar ten trzeba przyjmować z wdzięcznością, dlatego że jest darem naszego życia”.

Dla kadry nauczycielskiej, pracowników i uczniów to był najważniejszy dzień w roku. Do obchodów dwudziestolecia szkoły przygotowano się długo i intensywnie. Liczne próby muzyczne i taneczne oraz przystrajanie szkoły trwały już od 1 września.

Uroczystość miała bogatą oprawę muzyczną i taneczną. Na sali zaprezentowali swoje umiejętności taneczne dzieci z zerówki i pierwszej klasy. Starsi uczniowie i absolwenci grali na flażoletach i gitarach. Był także polonez w wykonaniu klas czwartych i hit Abby "Mamma Mia" zatańczony przez szóstoklasistów.

Na uroczystości zaproszono wielu gości. Pierwszy wójt gminy - Józef Żukowski otrzymał tytuł mecenasa oświaty za wieloletnie wsparcie budowy i rozbudowy szkoły podstawowej. Obecna na uroczystości wójt Małgorzata Schwarz z okazji dnia nauczyciela wręczyła nagrody Michałowi Pawlikowi oraz Żanecie Paraszkiewicz. Była także nagroda specjalna dla Zenona Wachnika i Iwony Wierzbickiej.

Dyrektor szkoły podziękowała kilku osobom i firmom, które przez wiele lat angażowały się wydarzeń szkolnych i bezinteresownie pomagały placówce. "Przyjacielem szkoły" zostali m.in Anna Łowicka, Państwo Piaseccy ze Smętowic, Marek Kozbur z firmy Artman, Piotr Wróbelewski z firmy Homeenter, Ireneusz Wingrowicz, Przemysław Klimek oraz grupa "decouforte". Były także prezenty od zaproszonych gości, poidełko na wodę przekazało PGK Kołbaskowo a ogromny tort dla uczniów wręczyły władze Starostwa Powiatowego z Polic.  

Niestety ze względów zdrowotnych Pani Maria Palacz, pierwszy dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu, nie mogła być obecna na uroczystości. Pani Maria zawsze była kojarzona jako osoba konkretna, wymagająca i stanowcza, dzięki której szkoła zyskała wysoki poziom i renomę. Uczniowie klas trzecich zadedykowali jej Marsz Radeckiego – Johanna Straussa - życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Naszej przecławskiej, młodej dwudziestolatce życzymy wielu wspaniałych rocznic, kolejnych świetnie wykształconych absolwentów oraz doskonałej kadry nauczycielskiej.

 

DSC_5224.jpg DSC_5235.jpg DSC_5286.jpg

DSC_5305.jpg DSC_5320.jpg DSC_5335.jpg

DSC_5351.jpg DSC_5357.jpg DSC_5369.jpg

DSC_5390.jpg DSC_5396.jpg DSC_5403.jpg

DSC_5410.jpg DSC_5425.jpg DSC_5428.jpg

DSC_5437.jpg DSC_5446.jpg DSC_5474.jpg

DSC_5479.jpg DSC_5486.jpg DSC_5498.jpg