logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Dwadzieścia lat minęło przecławskiej podstawówce

20 lat minelo1 września 1995 swoje mury po raz pierwszy otworzyła nowa placówka na terenie gminy Kołbaskowo. Była to Szkoła Podstawowa w Przecławiu. Pierwszym dyrektorem placówki została Pani Maria Palacz. 20 lat później, dokładnie w dniu nauczyciela wszystkich gości na urodzinach szkoły przywitała obecna dyrektor - Beata Bitel

 

 

 

„Dar lat to prezent, na który nie można sobie zasłużyć i którego nie można sobie kupić. Nie można go też ukryć. Nie jest on dany wszystkim w równej mierze. Zawiera radość, ale nie jest pozbawiony bólu, zawiera śmiech i łzy, przemijanie i wzrastanie. Dar ten trzeba przyjmować z wdzięcznością, dlatego że jest darem naszego życia”.

Dla kadry nauczycielskiej, pracowników i uczniów to był najważniejszy dzień w roku. Do obchodów dwudziestolecia szkoły przygotowano się długo i intensywnie. Liczne próby muzyczne i taneczne oraz przystrajanie szkoły trwały już od 1 września.

Uroczystość miała bogatą oprawę muzyczną i taneczną. Na sali zaprezentowali swoje umiejętności taneczne dzieci z zerówki i pierwszej klasy. Starsi uczniowie i absolwenci grali na flażoletach i gitarach. Był także polonez w wykonaniu klas czwartych i hit Abby "Mamma Mia" zatańczony przez szóstoklasistów.

Na uroczystości zaproszono wielu gości. Pierwszy wójt gminy - Józef Żukowski otrzymał tytuł mecenasa oświaty za wieloletnie wsparcie budowy i rozbudowy szkoły podstawowej. Obecna na uroczystości wójt Małgorzata Schwarz z okazji dnia nauczyciela wręczyła nagrody Michałowi Pawlikowi oraz Żanecie Paraszkiewicz. Była także nagroda specjalna dla Zenona Wachnika i Iwony Wierzbickiej.

Dyrektor szkoły podziękowała kilku osobom i firmom, które przez wiele lat angażowały się wydarzeń szkolnych i bezinteresownie pomagały placówce. "Przyjacielem szkoły" zostali m.in Anna Łowicka, Państwo Piaseccy ze Smętowic, Marek Kozbur z firmy Artman, Piotr Wróbelewski z firmy Homeenter, Ireneusz Wingrowicz, Przemysław Klimek oraz grupa "decouforte". Były także prezenty od zaproszonych gości, poidełko na wodę przekazało PGK Kołbaskowo a ogromny tort dla uczniów wręczyły władze Starostwa Powiatowego z Polic.  

Niestety ze względów zdrowotnych Pani Maria Palacz, pierwszy dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu, nie mogła być obecna na uroczystości. Pani Maria zawsze była kojarzona jako osoba konkretna, wymagająca i stanowcza, dzięki której szkoła zyskała wysoki poziom i renomę. Uczniowie klas trzecich zadedykowali jej Marsz Radeckiego – Johanna Straussa - życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Naszej przecławskiej, młodej dwudziestolatce życzymy wielu wspaniałych rocznic, kolejnych świetnie wykształconych absolwentów oraz doskonałej kadry nauczycielskiej.

 

Pin It