logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ewa Kopacz - "Jestem dumna z tych młodych ludzi"

ewa kopacz freedomes12 października 2015 roku Premier Ewa Kopacz odwiedziła Kołbaskowo, gdzie spotkała się z młodymi przedsiębiorcami, założycielami firmy "Freedomes". Konstrukcje, które powstają na terenie gminy Kołbaskowo znane są już na całym świecie, a niedawno zostały wykorzystane w najnowszym filmie Ridleya Scotta “Marsjanin”.

 

 

- Są eksportową wizytówką naszego kraju – powiedziała szefowa rządu. Dzisiaj są już znani w całej Europie i na świecie, mają swoje rynki zbytu. Jestem dumna z tych młodych ludzi, którzy potrafią pokazać, że nie trzeba walić ręką w stół, nie wetować za każdym razem, nie tupać (...). Wystarczy być zdolnym i pracowitym i można zaistnieć w Europie i na świecie" - zaznaczyła premier.

Kopacz podkreśliła, że młodzi ludzie potrzebują wsparcia i mogą na nie liczyć ze strony państwa. Przypomniała, że w programach centralnych i regionalnych 11 mld euro ma być przeznaczone na rozwój, innowacje i badania.

- Chcemy z nowej perspektywy unijnej przeznaczyć środki właśnie na wspieranie ludzi, którzy mają swoje pomysły i potrafią wypromować taką polską, swoją, własną markę. Jesteśmy przekonani, że dzisiaj, eksportując swoje produkty, będą robić świetną reklamę dla naszego kraju, a wiecie, że politykom nie zawsze to się udaje - powiedziała Kopacz.

W trakcie krótkiego pobytu premier rządu przekazała także informacje o ogłoszeniu przetargu na budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic. Przypomnijmy, że władze gminy i mieszkańcy od lat zainteresowani się powstaniem nowego przebiegu drogi nr 13 od Ronda Hakena do autostrady A6. Obecna na spotkaniu wójt Małgorzata Schwarz, która od 5 lat zabiegała u władz centralnych o budowę tego odcinka drogi,  podziękowała Pani Premier za ogłoszenie przetargu.

To także efekt wieloletnich starań i pomocy innych osób - mówi M. Schwarz - którym chciałabym bardzo podziękować - Longinowi Komołowskiemu, Słamowirowi Nitrasowi i Arkadiuszowi Litwińskiemu, którzy lobbowali za umieszczeniem tej inwestycji w programie budowy dróg.

Jak informuje GDDKiA
"Inwestycja obejmuję budowę nowego wyjazdu ze Szczecina w kierunku południowym do autostrady A6. Nowa trasa o długości 6,5 km ominie miejscowości Przecław i Warzymice, gdzie znajdują się duże osiedla mieszkaniowe. Obecny przebieg tej drogi prowadzi do przemieszania ruchu lokalnego z ruchem tranzytowym i w efekcie powstają długie korki w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Dwujezdniowa obwodnica doprowadzi ruch z miasta bezkolizyjnie do autostrady A6. W ramach zadania planuje się również budowę nowego węzła Kołbaskowo, który zastąpi istniejące połączenie wybudowane jeszcze w połowie lat 30 ubiegłego wieku.

Zadanie będzie realizowane w formule projektuj i buduj, czas realizacji zadania wyniesie od 34 do 37 miesięcy (w tym 15 miesięcy projektowanie), zakończenie inwestycji powinno nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku"

 

Pin It