medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Aktywni niepełnosprawni !

aktywni niepelnosprawniPodczas ostatniej „Białej Soboty” odbył się również happening przeprowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Policach.  W ramach zadania publicznego pod nazwą „Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” podopieczni mogli zapoznać mieszkańcom gminy Kołbaskowo realizację swoich pasji i zainteresowań. Zadanie było współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

 

W trakcie happeningu przed przecławską podstawówka rozprowadzano foldery promujące aktywność społeczną i zawodową realizowaną przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w placówkach PSOUU w Policach. Wystawiono także rollupy promujące aktywność osób niepełnosprawnych w :
•    Warsztatach Terapii Zajęciowej,
•    Środowiskowym Domu Samopomocy,
•    Mieszkaniu Treningowym,
•    Klubie Sasanka,
•    działalności self-adwokatów,
•    prezentacji organizowanych przez PSOUU imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych.

Osoby z niepełnoprawnością intelektualną miały możliwość przedstawienia swoich prac, wytworów podczas  wystawy, zaprezentowania umiejętności rękodzielniczych i sprawdzenia siebie  występując w roli nauczyciela w trakcie warsztatów ceramicznych.

W trakcie trwania happeningu został przeprowadzony mini-quiz z drobnymi nagrodami na temat aktywizacji osób niepełnosprawnych, który zachęcał przechodniów do zapoznania się z materiałami promocyjnymi wyeksponowanymi podczas spotkania.

Kolejnym działaniem włączającym widzów było przeprowadzenie warsztatów wikliniarskich,  które zwieńczy wykonanie wspólnej  instalacji artystycznej w formie  „wiklinowego płotka”.

Podopieczni polickiego stowarzyszenia dziękują serdecznie mieszkańcom gminy za przybycie do Przecławia oraz liczne uczestnictwo w zajęciach.

 


Pin It