logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego w Przecławiu

witaj szkoloWe wtorek, 1 września dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny 2015/16. We wszystkich placówkach w gminie Kołbaskowo odbyły się z tej okazji uroczyste apele. Uczniów i rodziców przywitali dyrektorzy, kadra nauczycielska oraz władze gminy. To będzie wyjątkowy rok szkolny dla Przecławia z dwóch powodów. Przecławska podstawówka kończy właśnie 20 lat i przygotowuje się do hucznych obchodów. Po raz pierwszy w historii szkoły do klasy pierwszej przyjęto ponad setkę uczniów.

 

 

Z powodu upalnej pogody dzieci oraz rodzice obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły oraz wysłuchali przemówienia dyrektora Beaty Bitel oraz wójta Małgorzaty Schwarz. Po pasowaniu na pierwszoklasistów magicznym wielkim ołówkiem, pierwszaki musieli wypić sok z cytryny. To tradycja w tej palcówce od wielu lat.

Dzieci otrzymały tradycyjne rożki ze słodyczami oraz kamizelki odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo na drogach. Dla najmłodszych uczniów idących do szkoły czekała także miła niespodzianka - nowy plac zabaw, który za kilka dni zostanie oddany do użytku.

W związku z reforma szkolnictwa, w tym roku obowiązek wcześniejszej edukacji objął wszystkie dzieci w tym wieku 6 lat. Z tego powodu pierwszych klas w Przecławiu jest aż pięć. Od 1A do 1E. Wszystkie liczą minimum 20 uczniów.

Z okazji nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy samych szóstek i wzorowego zachowania !

 

Pin It