logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dożynki 2015 - fotorelacja

dozynki 2015Tegoroczne dożynki w gminie Kołbaskowo odbyły się 29 sierpnia. Niedzielne popołudnie rozpoczęła uroczysta msza dziękczynna w kościele parafialnym, po której kolory korowód przeszedł na pobliski plac przy OSP. Do najważniejszego konkursu o miano „Najładniejszego Wieńca Dożynkowego” zgłoszono w sumie pięć wieńców. Z Kamieńca, Moczył, Barnisławia, Kołbaskowa i Pargowa. Najładniejszy okazał się ten który, który wykonali mieszkańcy Kamieńca.

 

 

Dożynki w Kołbaskowie od lat cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Coroczne święto plonów to podsumowanie ciężkiej pracy rolników, a właśnie Kołbaskowo należy do gmin o charakterze rolniczym.

Obchody święta rolników zawsze zaczynają się mszą świętą w kościele parafialnym. Przybyliśmy tu aby razem się cieszyć - mówi Ks. Krzysztof Tracz. Mamy przepiękne wieńce. Jeden z nich pojedzie na dożynki diecezjalne do Pyrzyc bo to nasza parafia z dekanatu Szczecin Pomorzany została właśnie wyznaczona do reprezentowania podczas dożynek. Chciałbym podziękować za ten wielki trud, bo przez wiele dni i nocy robiliście te wieńce. Podziękowania także do udekorowanie kościoła, prace trwały do późnego wieczora. Dziś wcześnie rano porobiłem zdjęcia i już wysłałem. Niech nam zazdroszczą jak pięknie wygląda nasza świątynia.

W tym roku o oprawę muzyczną mszy i korowodu zadbała nieformalna grupa muzyczna o nazwie "Niepokorni" W poprzednich latach były to orkiestry dęte - tym razem zagrali i zaśpiewali mieszkańcy powiatu polickiego pod kierunkiem Magdaleny Witkowskiej.

W ocenie jury najładniejszy wieniec wykonano w Kamieńcu. Zaangażowanie mieszkańców naszej wsi było bardzo duże - mówi Anna Gadomska z Kamieńca. Dużo pracy kosztowało nas zrobienie tego wieńca. Bardzo dziękuję wszystkim za włożoną pomoc, czas i chęci. Bardzo się cieszymy z tego pierwszego miejsca - dziękujemy serdecznie. W naszej wsi budowana jest obecnie nowa świetlica i mam nadzieję że jeszcze bardziej zintegruje nasza wieś.

Podczas imprezy na placu przy OSP dla całych rodzin przygotowano gry, zabawy i konkursy. Odbyły sie wybory Małej Miss i Mistera Gminy Kołbaskowo. Na scenie aktorzy z "Pogotowia Teatralnego" zaprezentowali interaktywny spektakl „Przyjaciele kangurka Jurka". PO nich wystąpił kabaret Derkacz a wieczorem na zakończenie imprezy do tańca zaśpiewał zespół Disco Polo "Cliver"

Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursów dożynkowych :

Najładniejszy Wieniec Dożynkowy :
I miejsce - wieniec z Kamieńca,
II miejsce z Moczył,
III miejsce - z Barnisławia
Wyróżnienie otrzymały wieńce z Kołbaskowa i Pargowa.

W wyborach na Małą Miss i Mistera Gminy Kołbaskowo:
Miss publiczności - Julia Pawłowska
Miss talentu - Kornelia Buda
Miss uśmiechu - Anastazja Gral
II Vice Miss - Michalina Karpińska
I Vice Miss - Nikola Stenka
Mała Miss - OLIWIA Gral
Mały Mister - Michał Bonowicz

Rywalizacja w słodkich wypiekach:
I miejsce: Sołectwo Stobno
II miejsce: Edyta Barańska
II miejsce Ela Balowska
Wyróżnienie: Sołectwo Kamieniec

Najsmaczniejszy Chleb:
I miejsce Barbara Pytlos
II miejsce Edyta Barańska
III miejsce Zdzisława Kasprzak
wyróżnienie: Sołectwo Barnisław

Najsmaczniejsza Nalewka:
I miejsce Katarzyna Okuszko
II miejsce Stanisława Dojlido
III miejsce Sołectwo Kamieniec
wyróżnienie: Aleksandra Szankowska

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Pin It