logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Piąte Kiełbaskowo za nami !

kielbaskowo pargowoTo było deszczowe, ale bardzo gorące Kiełbaskowo. Przedpołudniowe deszcze przegoniły potencjalnych odwiedzających. Na początku imprezy wszyscy czekali pod namiotami i parasolami na rozpoczęcie konkursów. Kiedy popołudniu pojawiło się słońce i przegoniło chmury wtedy w Smętowicach rozpoczęła się największa impreza gminy Kołbaskowo. I potrwała bez przerwy do północy.

 

 

Regionalne potrawy na wiejskich stoiskach, konkursy sportowe dla sołectw oraz wariacje na temat kiełbasy czekały na odwiedzających w tym dniu Gospodarstwo Agroturystyczne w Smętowicach. Na scenie zatańczyły dzieci ze szkoły „Dance Factory” oraz Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie". Najwięcej braw i salw śmiechu wzbudziła jednak nauka Zumby, którą zatańczyli wszyscy zawodnicy biorący udział w rywalizacji sołectw.

W tym roku bardzo ciekawie zaprezentowały się stoiska sołectw. Było swojsko, smacznie i interesująco. Stoisko Barnisławia nawiązuje do historii naszej wsi i rodowodu - mówi sołtys Małgorzata Klebańska. Książe Barnim, nasza maskotka, przekazał kiedyś wieś cystersom a my się właśnie przebraliśmy za ten zakon. I my tą tradycję kultywujemy. W naszych szeregach oprócz sióstr cysterek jest jeden ojciec zakonu cystersów - Andrzej.

Nasze niepowtarzalne stoisko serwuje dania z ziemniaka - mówi Marek Stożyński sołtys Warzymic. Mamy ziemniaki na parze z gzikiem, przyprawami i masełkiem. Potrawy proste, ale zaskakujące smakowo, tradycyjne i zupełnie nowe. Prezentujemy także przepiękne kwiaty, wypieki od naszych gospodyń oraz całokształt nasze społeczności.

Na stoisku Stobna dużo, a nawet bardzo dużo elementów - mówi sołtys roku Jan Lew. Mamy przeróżne wypieki, jest nawet sernik bez sera, wszystko bardzo smaczne. Są też nasze specjalności - ręcznie zrobiony paprykarz oraz pierogi na gorąco z różnymi nadzieniami. Stoisko i stroje nawiązują do XIX wieku. To pomysł mieszkanek Stobna. Wielką pomoc otrzymaliśmy ze strony naszej nowej świetlicy i świetlicowej Renaty, bardzo dużo pomogła i zmobilizowała resztę do pracy nasza radna Alina.

Stoisko Przecławia jest w tym roku patriotyczne i jest zrobione od początku do końca tematycznie - mówi sołtys Wojciech Woźniak. Staramy się pokazać dwójkę małych dzieci, które brały udział w Powstaniu Warszawskim i cała tematyka jest pociągnięta pod te dzieci począwszy od koszulek, maskotek, kroniki itd. W budowaniu i wystrojeniu stoiska dużo pomogła Basia Tatko i młodzież z Przecławia.

Podczas Kiełbaskowa nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Czekały na nie kule wodne, Euro Bungee, klaun baloniarz, place zabaw, malowanie twarzy, szczudlarz, megazapasy oraz strzelanie z łuku i paintballa. Na wieczornej scenie wystąpiła grupa "Magic Loud" a zespół „Qerto” zaśpiewał do tańca aż do północy.


Przedstawiamy wyniki poszczególnych konkursów.

Wariacje na temat kiełbasy - Żaglówka - wykonana przez firmę Drobimex

Kronika sołectwa - Kołbaskowo

Potrawa z młodego ziemniaka - Kamieniec

Kiełbaskowskie Jadło - Pargowo

Wariacje na temat truskawki - Warzymice

Symbol miejscowości - Barnisław

Wrażenie ogólne stoiska - Stobno

Najlepsze stoisko w całkowitej punktacji : I - Barnisław II - Kołbaskowo III - Pargowo

Najlepszy projekt imprezy - Siadło Górne
 
Rywalizacja sołectw :  I - Pargowo  II - Przecław  III - Stobno

Najlepszy sołtys - Jan Lew (Stobno)

Najlepsze sołectwo - Pargowo

 

Zwycięzcom gratulujemy !

 

Pin It