logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Bojkot podczas Powiatowych Zawodów Strażackich w Tanowie

bojkot powiatowych zawodow strazackichNieporozumieniem i bojkotem części drużyn zakończyły się Powiatowe Zawody Strażackie, które w sobotę odbywały się na boisku w Tanowie.

 

 

 

 

To miało być prawdziwe strażackie święto dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Powiatu Polickiego. Zamiast tego część zespołów wyjechała przed czasem, demonstrując w ten sposób swoje niezadowolenie z postępowania organizatorów.

Konflikt zrodził się podczas ćwiczenia bojowego z użyciem motopompy, polegającym na rozłożeniu linii gaśniczych i strąceniu pachołków. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli ochotnicy ze Smolęcina. Początkowo wyglądało, że to będzie udana dla nich konkurencja. Kłopoty zaczęły się w momencie, w którym nie zadziałała pompa. Jak się później okazało winny nie był sprzęt a wyznaczony na mechanika strażak, który miał uruchomić motopompę. Komisja zawodów zdecydowała, że drużyna ze Smolęcina powtórzy swój start. Na to nie chciały zgodzić się m.in. „Diabły z Nowego” (Ochotnicza Straż Pożarna z Nowego Warpna – przyp. red.) W ich ślad poszli również pozostali strażacy m.in. z Kołbaskowa, Dobrej i Wołczkowa, którzy odmówili startu.

Nie pomogły prośby i apele Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach Marka Gendka. Sytuację próbował jeszcze ratować Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Policach Marian Siwiela, który zamiast załagodzić spór dolał przysłowiowej oliwy do ognia, próbując narzucić drużynom swoją wolę i niejako zmusić je do dokończenia zawodów.

Na dokończenie zawodów zdecydowały się jedynie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Police. Pozostałe postanowiły zbojkotować imprezę i powrócić do swoich remiz. Ostatecznie zawody wygrali strażacy z OSP Tanowo, którzy wyprzedzili swoich konkurentów z Trzebieży i Polic.

Przypomnijmy, że dwa razy z rzędu Powiatowe Zawody Strażackie wygrywali ochotnicy z Nowego Warpna, którzy w przypadku tegorocznego zwycięstwa pamiątkowy Puchar zabraliby na stałe do domu. Czy impreza będzie organizowana w przyszłym roku? Tego na razie nie wiadomo. To pierwsze tego rodzaju zdarzenie do jakiego doszło w długoletniej historii Powiatowych Zawodów Strażackich.

Tekst i foto : Gracjan Broda / Dziennik Policki

Pin It