logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Warzymice na Zlocie Oldtimerów

zlot oldtimerowW dniach 29-31 maja 2015 roku odbył się VIII Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Do Stargardu zjechały swymi wehikułami pasjonaci starej motoryzacji. Wśród uczestników nie zabrakło prawdziwych perełek – weteranów z lat 20 i 30 XX w. Nie zabrakło także ekipy z Warzymic.

 

 

 

Rajd odbył się pod patronatem Starosty Stargardzkiego - mówi Marek Stożyński, sołtys Warzymic. W organizację całego przedsięwzięcia zaangażowały się także okoliczne gminy i sołectwa, przez które przejeżdżały zabytkowe samochody. Było ich w sumie około osiemdziesiąt w tym trzy pojazdy z naszej gminy

Jak co roku uczestnicy mieli do pokonania około 100 km trasę w ciągu trzech dni. Uczestnicy przeważnie jadą bocznymi, mało znanymi, ale pełnymi uroku drogami. Zawsze spotykają się z bardzo serdecznym przyjęciem mieszkańców i władz, którzy starają się ich ugościć najlepiej jak mogą. Choć jest to zlot z pewnymi elementami rywalizacji to wszyscy się doskonale bawią i pomagają sobie nawzajem w przypadku ewentualnej awarii auta.

To bardzo udana impreza i fajnie byłoby gościć takie pojazdy w naszych sołectwach - dodaje na koniec M. Strożyński

 

Fot : M. Stożyński i Automobil Klub Stargard

Pin It