logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Mieszkańcy Kołbaskowa z podwójnym obywatelstwem

porozumienieKołbaskowo będzie pierwszą gminą polsko-niemiecką. Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy gminą Kołbaskowo a Gminą Gartz, mieszkańcy będą mogli składać wnioski o obywatelstwo niemieckie. A korzyści płynących z podwójnego obywatelstwa dla mieszkańców będzie bardzo dużo.

 

 

 

Mieszkaniec posiadający równocześnie obywatelstwo niemieckie, może uczestniczyć w wyborach do Bundestagu i parlamentów regionalnych, a w przypadku wyjazdu turystycznego do USA nie potrzebuje wizy - tłumaczy Małgorzata Schwarz Wójt Gminy Kołbaskowo.

Każdy mieszkaniec gminy, po złożeniu wniosku, w wydziale ewidencji ludności, będzie mógł przyjąć niemieckie obywatelstwo, nie zrzekając się polskiego. W późniejszym czasie będzie mógł przystąpić także do niemieckiego systemu podatkowego, ubezpieczenia zdrowotnego oraz emerytalnego.

Umowa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych po stronie polskiej i niemieckiej, co nastąpi w ciągu dwóch tygodni, przy czym wnioski można składać już od dziś - dodaje na koniec M. Schwarz.

W związku z nowymi perspektywami dla mieszkańców, gmina organizuje kursy języka niemieckiego na różnych poziomach i bez względu na wiek. Zajęcia będą się odbywać w świetlicach środowiskowych. Kursy będą bezpłatne.

 

 

2015.04.02

Dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie się tą informacją, liczne komentarze, maile i telefony. To był oczywiście żart na PRIMA APRILIS.

Pin It