ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Promuje się, modernizuje i zaprasza

szkola podstawowa1 września 2015 szkoła podstawowa w Przecławiu skończy 20 lat. To największa placówka oświatowa w gminie Kołbaskowo. Przez dwie dekady wykształciła prawie 1000 uczniów. Pomimo swojego wieku trzyma się dobrze, zaprasza nowych uczniów pod swój dach oraz modernizuje swoje pracownie.

 

 

 

Na początku była zwykłą podstawówką, potem razem z gimnazjum tworzyła zespół szkół, teraz jest znów podstawówką, ale z dużym punktem przedszkolnym. 1 września 2015 może być jedną z najważniejszych dat dla tej placówki. W wyniku reformy edukacyjnej, naukę tu może podjąć nawet setka 6 i 7 latków w I klasie, a dzieci 5 letnie rozpoczną obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale zerowym.

21 marca odbył się Dzień otwarty. Przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz zapoznać się z bazą edukacyjną. Duże wrażenie na odwiedzających zrobiła nowa pracownia komputerowa. Zostały wymienione stare monitory na panoramiczne LED'owe o przekątnej 21,5 cala - mówi Małgorzata Surdy. Wysłużone jednostki centralne zastąpiono urządzeniami sieciowymi – terminalami, które obsługuje serwer. Wymieniono w sumie wszystkie 26 stanowisk uczniowskich. Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 56 tys. zł i pokryty został z budżetu gminy.

W planach na ten rok szkoła ma także budowę placu zabaw. Koszt urządzeń wynosi ok. 40 tys. zł i zostanie sfinansowany z budżetu szkoły. Jednak zakup profesjonalnej i bezpiecznej nawierzchni placu przerasta możliwości finansowe samej szkoły i Rady rodziców. Zawiązany został Komitet, którego celem jest zebranie środków na dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Chcemy aby nasz plac zabaw na świeżym powietrzu, był miejscem zachęcającym do aktywności fizycznej, treningu umiejętności społecznych oraz był okazją do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii - mówi dyrektor Beata Bitel. Komitet swoje działa prowadzi m.in. poprzez sprzedaż cegiełek, czyli specjalnie wydrukowanych pamiątkowych biletów potwierdzających wniesienie darowizny. 

Cegiełki w kwocie 2 zł, 10 zł i Złote Cegiełki w kwocie 100 zł są do nabycia w sekretariacie szkoły oraz w czasie trwania wszelkiego rodzaju imprez organizowanych przez naszą placówkę, przy udziale uczniów, rodziców i nauczycieli. Dodatkowych wpłat można dokonać jako darowiznę na Radę Rodziców z dopiskiem „plac zabaw” nr konta 40 1440 1143 0000 0000 1630 0756. Darczyńcy wpłacający kwotę 100 zł i więcej będą zaproszeni na wbicie symbolicznego gwoździa w tablicę placu zabaw - dodaje na koniec B. Bitel.

Obecnie w placówce trwa rekrutacja do klas pierwszych i zerowych, która potrwa do 15 kwietnia oraz rekrutacja do punktu przedszkolnego, która zakończy się 3 kwietnia.

Szczegóły pod adresami:
http://szkolaprzeclaw.pl/podstawowka/oferta/rekrutacja/
http://szkolaprzeclaw.pl/podstawowka/przedszkole/rekrutacja/

Pin It