logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wypadek na przejeździe w Warzymicach

wypadek na przejezdzieDziś, 26 lutego około godziny 14:30 doszło do groźnego wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niemiecki pociąg osobowy uderzył w ciężarówkę. Trzy osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. Przejazd kolejowy w tym miejscu będzie jeszcze długo zamknięty. Kierowcy muszą skorzystać z objazdów przez Przecław lub Rajkowo - Przylep - Stobno - Będargowo.

 

 

Siła zderzenia pociągu z ciężarówką była tak duża, że auto przewróciło się na bok i staranowało samochód osobowy - mówi Przemysław Grzybowski ze straży Pożarnej w Policach. Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30. Trzy osoby zostały odwiezione do szpitala. Jedna osoba i jest to maszynista niemiecki, odmówił udzielenia pomocy i przetransportowania do szpitala. Miał tylko drobne urazy.  

Na miejsce zdarzenia wysłano m.in. zastępy straży pożarnej z Polic. Pomagają im strażacy ze Szczecina oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Kołbaskowa. Do Warzymic jedzie także prokurator.

Jedną z prawdopodobnych przyczyn jakie mogły doprowadzić do zdarzenia mogła być nieuwaga kierującego samochodem ciężarowym, który nie zatrzymał się przed przejazdem.

 

Pin It