medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

"Bez Prądu" w Przylepie i w Będargowie

bez pradu Fundacja Edukacji Rodzinnej realizuje w szkołach podstawowych w Będargowie i Przylepie projekt pod nazwą "Bez Prądu". Uczy on dzieci, rodziców oraz nauczycieli rożnych form spędzania czasu pozalekcyjnego bez użycia drogich sprzętów. Wobec wszechobecnych tabletów, smartfonów pokazuje jak ciekawie można spędzić czas rozwijając u dzieci ciekawość otaczającego ich świata oraz pobudzając ich kreatywność i motywując do aktywności fizycznej.

 

 

Obecnie wiekszość przerw w szkołach wygląda dość podobnie. Uczniowie najczęściej grają lub czatują na swoich telefonach. Nie lepiej sytuacja w domach. Dzieci, jak przyznają rodzice, często grają na komputerach czy konsolach, serfuja po internecie oraz spotykają się... na facebooku. Ma to zmienić jeden z programów dofinansowany przez fundację PZU w ramach działania "Z PZU po lekcjach"

Do prowadzenia kół pozalekcyjnych została zatrudniona profesjonalna kadra - mówi Mateusz Kot ze "Sternika" w Przylepie. Jej zadaniem jest przeprowadzenie zajęć oraz nauczenie wskazanego przez dyrekcję nauczyciela, jak prowadzić dane zajęcia po zakończeniu realizacji projektu. Tematyka zajęć jest dobrana w taki sposób, aby zdobyte umiejętności dzieci wykorzystały w domu z rodzicami oraz podczas zabaw z rówieśnikami.

I trak przykładowo podczas kółka ekologicznego uczniowie poznają zagadnienia ekologiczne podczas praktycznych zabaw z ekologią w tle. Celem jest zaciekawienie naturą i otaczającym światem, wypracowanie u dzieci postawy szacunku do dóbr naturalnych i racjonalnego ich wykorzystywania. Prowadzącymi zajęcia będa naukowcy i pracownicy m.in. z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Ostoi k. Szczecina.

Na kółku majsterkowania dzieci zbudują, naprawią, rozkręcą różne przedmioty codziennego użytku i nie tylko. Celem jest zachęcenie do pomocy w domu, zmniejszenie konsumpcjonizmu oraz tworzenie zabawek z otaczających nas przedmiotów. Prowadzącym będzie Piotr Nijaki - instruktor modelarstwa i survivalu, technik leśnik oraz pilarz.

Bedzie także kółko szachowe gdzie dzieci zapoznają się z zasadami gry i doskonalą umiejętności wykorzystania ich w praktyce oraz kółko gier planszowych. Dzieci poznają zasady i strategie rozgrywek a także samodzielnie stworzą gry według własnego pomysłu. 

Ciekawie zapowiada się kółko survivalowe gdzie dzieci nauczą się budowania szałasów, czytania mapy, rozpoznawania roślin i zwierząt. Zajęcie poprowadzą instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Planowane są także warszaty dla nauczycieli i rodziców.

Pin It