logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Orkiestra z bardzo dobrym wynikiem !

wosp 2015 W cały kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 23 raz. Impreza odbyła się także w naszej gminie. Wolontariusze kwestowali w większości miejscowości na naszym terenie. Finał akcji, występy artystycznie i licytacje odbyły się na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Przecławiu. W tym roku nie udało się pobić rekordu z poprzedniego roku. Ale wynik był bardzo dobry !

 

 

Pomimo wietrznej i deszczowej pogody wielu mieszkańców pojawiło się na lokalnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sali gimnastycznej w przecławskiej podstawówce odbyły się liczne występy artystyczne, kwesty i licytacje. Zaśpiewały i zatańczyły przedszkolaki i najmłodsi uczniowie, wystąpili także uczniowie podstawówek z Przecławia, Kołbaskowa i Będargowa. Nie zabrakło też gimnazjalistów.

Starsi uczniowie mocno zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy do orkiestrowych puszek. 44 kwestujących uczniów, których wspomagali strażacy z Kołbaskowa, można było spotkać w największych gminnych miejscowościach. Pieniądze były także zbierane na terenie osiedli, koło Netto i Biedronki, pod kościołem oraz na ścieżce pieszo-rowerowej między Warzymicami a Przecławiem.

W tym roku mieliśmy wiele atrakcyjnych fantów do nabycia podczas finału Orkiestry - mówi nauczyciel gimnazjalny Wojciech Hancewicz. Wystawiono na sprzedaż m.in piłkę i koszulkę z autografami piłkarzy pogoni. Fanty przekazał mieszkaniec naszej gminy, prezes "Pogoni" Jarosław Mroczek, któremu bardzo dziękujemy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się litografia Marcina "Yperyta" Przydatka którą sprzedano za 500 zł. Mieliśmy także dwie koszulki Orkiestry - obie sprzedano za 400 zł. Nabywców znalazły też wszystkie złote serduszka.

Pieniądze zebrane przez wolontariuszy i pochodzące z aukcji mają być przekazane na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. W tym roku zebrano minimalnie mniej niż w 2014. Po dokładnym przeliczeniu okazało się że jest to 22.822,23 zł 122,50 euro oraz 2 złote obrączki. To bardzo dobry wynik na koncie naszego lokalnego sztabu. Do pobicia rekordu z poprzedniego roku zabrakło niewiele. Dla porównana w 2014 roku zebrano 23.666 zł, w 2013 21 tys zł, w 2012 - 17 tys zł, a w 2011 10 tys zł.