logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Siódmy przegląd za nami !

7-przeglad-artystycznyPodczas VII Gminnego Przeglądu Form Artystycznych w Szkole Podstawowej w Przecławiu uświetniono występami Rok Oskara Kolberga. Przez scenę przewinęło się dwadzieścia zespołów, które prezentowały swoje talenty muzyczne poprzez śpiew, grę na instrumencie i taniec. Występom towarzyszyły wystawy prac plastycznych i rękodzieła artystycznego.

 

 

 

W sali gimnastycznej, udekorowanej kolorowymi chustami, rozbrzmiewały melodie spisane przez Oskara Kolberga, publiczność uczestniczyła w śpiewach, zabawach oraz w układach choreograficznych- tych prostych. Było radośnie, barwnie- dzięki strojom uczestników i… tłoczno.

 

Podziękowania za pomoc w organizacji należą się wielu osobom - mówi Iwona Wierzbicka. Pani Annie Wierzbickiej, Kamili Wyrębskiej-Krzywdzińskiej, Żanecie Karaszkiewicz, Iwonie Sawczuk za przygotowanie przeglądu, ale nie można zapomnieć o osobach, na których można zawsze polegać, o Annie Sypniewskiej, Joli Roman, Lucynie Rode-Markiewicz. Przegląd odbył się pod patronatem p. Wójt Małgorzaty Schwarz oraz pod nadzorem dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu Beaty Bitel - którym również składam podziękowania - dodaje na koniec I. Wierzbicka. 

 

Rada Rodziców przygotowała kawiarenkę, która jak zwykle cieszyła się wielką popularnością. Organizatorzy zapewnili występującym pączki, napoje oraz piękne notesy z breloczkami. Opiekunowie, w podziękowaniu za trud przygotowania zespołów, otrzymali gminne kalendarze oraz związane z tytułem przeglądu ludowe upominki. Kolejny raz duet Gmina i szkoła udowodnił, że razem można więcej.

 

Pin It