medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Zaproszenie na siódmy przegląd artystyczny.

VII-Przeglad-2014W najbliższą sobotę, 25 października odbędzie się VII Gminny Przegląd Form Artystycznych. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz. Tradycją przeglądu jest przedstawienie różnych form artystycznych związanych ze śpiewem, tańcem, teatrem, muzyka instrumentalną i rękodziełem artystycznym. Występy odbędą się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przecławiu w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

 

Tematem wiodącym przeglądu będzie "Rok 2014 - rokiem Oskara Kolberga". Polskiego kompozytora i folklorysty o najbogatszym dorobku w dziewiętnastowiecznej Europie. Celem imprezy jest stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego dzieci i młodzieży i wymiana doświadczeń bez rywalizacji. Bo przegląd, tak jak co roku, nie ma formy konkursowej. Wszyscy artyści otrzymają upominki w podziękowaniu za swój występ.

 

Według opublikowanego regulaminu przeglądu młodzi artyści mogą się zaprezentować w :
- tańcu - dozwolone wszystkie formy: zespoły, prezentacje indywidualne lub dowolna technika tańca
- śpiewie - akceptowane są wszystkie formy takie jak : chór, zespół wokalny, duety, prezentacje indywidualne, z podkładem muzycznym lub muzyką na żywo
- w prezentacji instrumentalistów - np. zespoły lub prezentacje indywidualne

 

Równolegle w trakcie imprezy odbędą się wystawy rękodzieła oraz prace plastyczne związane z tematem przeglądu.

 

VII-Przeglad-2014-plakatoficjalny 

 

A tak bawiliśmy się w poprzednich edycjach :

 

Pin It