logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Gimnazjum z prestiżowym tytułem

szkola-odkrywcow-talentowMiło nam poinformować że przecławska placówka uzyskała tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Oznacza m.in. to, że nasze gimnazjum przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży a nauczyciele realizują projekt, którego celem jest opracowanie i wdrożenie systemu pracy z uczniem zdolnym. Nauczyciele potrafią rozpoznać potrzeby swoich uczniów, trafnie identyfikują ucznia zdolnego i proponują szereg zajęć rozwijających uzdolnienia.

 

 

Warunkiem zgłoszenia szkoły było opisanie maksymalnie pięciu rodzajów zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania uczniów, prowadzonych w szkole przez nauczycieli - mówi Dyrektor szkoły Edyta Majewska-Gargula. Żałujemy, że mogliśmy opisać tylko pięć rodzajów zajęć, ponieważ mamy ich o wiele więcej.

 

Przykładami działań, które przyczyniły się do uzyskania tego tytułu były m.in.
- Zawodoznawstwo - prowadzone przez Beatę Cwajdę,
- Szkolne Koło Wolontariatu - prowadzone przez Beatę Cwajdę, Kamelię Skubisz i Annę Semeniuk,
- Ludowy Uczniowski Klub Sportowy - prowadzony przez Annę Semeniuk,
- Szkolne Koło Astronomiczne - prowadzone przez Aleksandrę Blezień,
- Zajęcia rozwijające zdolności matematyczno-przyrodnicze - prowadzone przez Aleksandrę Nowak.

 

Z uczestnictwa w tym projekcie gimnazjum będzie czerpać więcej korzyści. Szkoły Odkrywców Talentów otrzymają wydane w ramach projektu bezpłatne poradniki do pracy z uczniem zdolnym z poszczególnych przedmiotów – bez konieczności składania zamówienia oraz modele pracy z uczniem zdolnym na poszczególne poziomy kształcenia. Dyrektorzy oraz nauczyciele ze Szkół Odkrywców Talentów mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w krajowych konferencjach poświęconych uczniowi zdolnemu.

 

Szkoła zostanie umieszczona na polskiej mapie „Szkół Odkrywców Talentów”, znajdującej się na stronie internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty, co przyczyni się do promocji placówki w regionie i środowisku lokalnym.