logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dożynki w Hohenreinkendorf i w Warzymicach.

dozynki-w-hohenreinkendorfW ostatnie dwa weekendy mieszkańcy Warzymic bawili się na dwóch imprezach dożynkowych. Pierwsza odbyła się 6 września w Hohenreinkendorf, a druga - 14 września w Warzymicach. Od niedawna obie wsie łączy dobrosąsiedzka przyjaźń od kiedy sołtys Hohenreinkendorf znalazł w źródłach historycznych potwierdzenie, że ta sama osoba, która założyła ich wieś, założyła również Warzymice (dawniej Klein Reinkendorf). Od tego czasu mieszkańcy spotykają się na różnych imprezach i wspólnie się odwiedzają.

 

 

W sobotę 6 września, sołtys Warzymic Zbigniew Szczuplak wraz z mieszkańcami wzięli udział w święcie plonów w Hohenreinkendorf w gminie Gartz. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele, po czym wszyscy przeszli przez wieś w barwnym korowodzie i przy akompaniamencie orkiestry. Następnie rozpoczęło się biesiadowanie mieszkańców oraz gości, przy lokalnej muzyce i suto zastawionych stołach.

 

Tydzień później, 14 września po raz 11 w Warzymicach odbyły się sołeckie dożynki. Jak co roku mieszkańcy stanęli na wysokości zadania, przygotowali miłą i sympatyczną imprezę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Kołbaskowo Pani Małgorzata Schwarz oraz Przewodniczący Rady Gminy Kołbaskowo Pan Ryszard Wierzbicki. Dożynki odwiedzili też mieszkańcy Hohenreinkendorf z Panią Sołtys, Maritą Klingbeil na czele. Obecni byli również Radni Rady Gminy Kołbaskowo, sołtysi Warnika i Karwowa.

 

Uroczystość tradycyjnie zaczynamy mszą świętą - mówi sołtys Zbigniew Szczuplak - po której następuje radosne biesiadowanie. W tym roku częstujemy bigosem i grochówką, natomiast o deser jak co roku postarały się nasze Panie - był bardzo szeroki wybór ciast. Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania uroczystości bardzo serdecznie dziękuję.

 

 

Fot : Mateusz Szczuplak

Pin It