logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rekordowe kołbaskowskie dożynki.

dozynki-2014-Na Moczyły nie ma mocnych!  To sołectwo kolejny raz wygrało konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W deszczową sobotę 30 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Kołbaskowie. Na szczęście przelotne opady nie odstraszyły mieszkańców. Frekwencja była rekordowa. Wieczorem na scenie wystąpiła znana grupa disco polo "Skaner"

 

 


Święto Plonów zaczyna się zawsze od uroczystej mszy świętej. I tak było tym razem. Przed kościołem parafialnym w Kołbaskowie zaprezentowano i poświęcono wieńce. O oprawę muzyczną zadbała grupa pod przewodnictwem Iwony Wierzbickiej i Magdaleny Witkowskiej. Po zakończeniu mszy cały orszak przemaszerował na pobliski plac przy OSP.

 

Zaraz po przywitaniu gości przez Panią Wójt i Przewodniczącego Rady Gminy - ogłoszono wyniki konkursu o najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku zwycięstwo odniosło sołectwo Moczyły. Drugie miejsce przypadło mieszkańcom Kamieńca, trzecie - mieszkańcom Pargowa. Komisja wyróżniła także wieniec wykonany przez sołectwo Kołbaskowo.

 

Następnie przyznano nagrody za najsmaczniejszą nalewkę dożynkową. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Drozdalska z Kołbaskowa. Drugie miejsce zajęła Urszula Żak z Barnisławia , a trzecie Wioletta Mąkolska z Warnika. Nagrodzono także najsmaczniejsze chleby dożynkowe i ciasta drożdżowe. Nagrody powędrowały do Edyty Barańskiej z Pargowa, sołectwa Kołbaskowo oraz Grzegorza Beczyńskiego z Moczył. A najsmaczniejsze ciasta upiekli mieszkańcy Warnika, Grażyna Beczyńska z Moczył oraz Edyta Barańska z Pargowa.

 

Impreza dożynkowa miała także charakter rodzinny. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Były dmuchańce dla najmłodszych, muzyczne konkursy dla dzieci i młodzieży. Wybrano także "Wiejskiego Chłopa” i „Wiejską Babę”. Na scenie zaśpiewała grupa "Music Planet Band” oraz popularny zespół disco polo "Skaner". Najlepiej nasi mieszkańcy bawią się przy tego typu muzyce - mówi wójt gminy Małgorzata Schwarz - i to był strzał w dziesiątkę z wyborem gwiazdy wieczoru. Dziękuję mieszkańcom za przygotowane piękne wieńce dożynkowe, dużo nalewek, pysznego ciasta drożdżowego oraz chleba dożynkowego. Przy okazji osobiście dziękuję OSP Smolęcin za fantastyczną bluzę.

 

Na imprezie bawili się także zaproszeni goście z sąsiednich gmin. Kołbaskowo odwiedzili wójt gminy Dobra - Teresa Dera, sekretarz - Rozalia Adamska i radny powiatu polickiego Andrzej Bednarek. Przyjechali także goście z gminy Widuchowa - sekretarz Ewa Pawłowska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Józefa Juzyszyn. Był obecny także Longin Komołowski, były premier oraz honorowy obywatel naszej gminy.

 

Do późnych godzin wieczornych roztańczone towarzystwo zespół muzyczny „Music Planet Band” z didżejem.

 

Pin It