logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Przedstawiamy kandydatów na Wójta Gminy Kołbaskowo.

kubiak schwarzDo dzisiejszego popołudnia miały czas wszystkie komitety na zgłaszanie swoich kandydatów na urząd Wójta. Ostatecznie uczyniły to dwa z trzech uprawnionych. 7 kwietnia mieszkańcy wybiorą na nową kadencję włodarza gminy pomiędzy Małgorzatą Schwarz zgłoszoną przez KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo a Tomaszem Kubiakiem zgłoszonym przez KWW Porozumienie Tomasza Kubiaka. Trzeci Komitet - Tym Razem Razem, posiadający minimum ośmiu kandydatów na radnych, ostatecznie nie wystawił swojego reprezentanta. Oznacza to, że w naszej gminie, tak jak w ostatnich wyborach, nie odbędzie się druga tura głosowania.

 

 

Każdy Komitet Wyborczy Wyborców posiadający minimum 8 kandydatów do Rady Gminy mógł zgłosić swojego kandydata na wójta. Dziś do godziny 16:00 gminna komisja wyborcza czekała na potencjalne zgłoszenie jeszcze jednego chętnego na fotel wójta gminy. Ostatecznie lista chętnych na ten urząd została zamknięta i kandydują tylko dwie osoby.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Małgorzata Schwarz, ma 57 lat i jest mieszkanką Siadła Górnego. Zgłoszona została przez KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Jest obecnie urzędującym wójtem od 2010 i ubiega się o kolejną, ostatnią już, pięcioletnią kadencję. Ukończyła prawo administracyjne i samorządowe oraz nauki polityczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Zanim objęła stanowisko wójta, była wcześniej wice-wójtem, radną oraz przewodniczącą rady gminy.

Można o niej śmiało powiedzieć, że jest doświadczonym samorządowcem oraz ma bardzo duża wiedzę na temat gminy Kołbaskowo. Jest obecna na prawie każdym zebraniu sołeckim, sesjach, komisjach, uczestniczy w gminnych wydarzeniach oraz aktywnie prowadzi swoją kampanię wyborczą przez całe pięć lat sprawowania władzy.

  reklama

Hair-House

 

Do słabszych stron kandydatki należą opóźnienia na wielu inwestycjach na terenie gminy. Wykonawcy dróg czy ścieżek rowerowych, z różnych powodów, notują duże opóźnienia w pracach. Kolejnym słabszym punktem jest brak pełnego wykonania planu wyborczego z lat poprzednich. Mieszkańcom wcześniej obiecano m.in. kąpielisko w Karwowie, drogę do ogródków działkowych w Przecławiu, poszerzenie Alei Śliwkowej w Warzymicach, Dom Opieki dla Seniorów czy podjęcia działań w kierunku realizacji szybkiego tramwaju na trasie Przecław-Szczecin. Jednak przyglądając się reszcie obietnic, wykonanie planu można ocenić na około 80% - co jest dość dobrym wynikiem. A tak wygląda jej aktualny program wyborczy.

KPGK

 

Drugim, i jak się okazuje, ostatnim zgłoszonym kandydatem na wójta jest Tomasz Kubiak, ma 42 lata i jest mieszkańcem Szczecina. Zgłoszony został przez KWW Porozumienie Tomasz Kubiaka. Posiada on tytuł magistra Akademii Finansów w Warszawie, ukończył dwa podyplomowe kierunki studiów oraz MBA - Zarządzanie w Ochronie Zdrowia na Collegium Humanum. Obecnie jest wykładowcą akademickim, ratownikiem medycznym, wolontariuszem, strażakiem i ratownikiem wodnym.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Tomasz Kubiak przyznał, że nie jest mieszkańcem gminy, jednak od ponad roku posiada na naszym terenie nieruchomość. Uważa, że nasza gmina posiada wielki potencjał, wynikający z jednej strony, z doskonałego położenia w sąsiedztwie drogi ekspresowej S3 i autostrady A6 oraz bliskości granicy Państwa, która daje znaczący potencjał w zakresie rozwijania współpracy międzynarodowej, z drugiej zaś strony z bliskości Szczecina i Polic – jako prężnie rozwijających się ośrodków.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Do słabych stron kandydata należy krótki program wyborczy komitetu. Kandydat w filmach w mediach społecznościowych twierdzi, że w naszej gminie brakuje ścieżek rowerowych, oraz daje się poznać jako zdecydowany przeciwnik rozwoju gminy po przez budowę hal. Na koncie kandydata ciąży także niejasne powiązanie z właścicielami gruntów, którym zablokowano możliwość zabudowy pól pomiędzy Kurowem a Przecławiem. Jego pełnomocnik wyborczy - Jakub Sosnowski, to dokładnie ta sama osoba, która występowała w ostatnich miesiącach na sesjach rady gminy, kiedy pracowano nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów. Sam kandydat potwierdził na swoim fanpejdżu że "W tej sprawie Pan Jakub nie reprezentuje i nie działa w imieniu spółek Maison, ale w imieniu osób prywatnych"

 

KUBIAK

 

Zdjecia i programy wyborcze - facebook.com

Pin It