logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Prezentujemy ostateczną listę komitetów w wyborach samorządowych.

wybory glosowanie12 komitetów wyborczych z terenu gminy Kołbaskowo zarejestrowało się w zarządzonych na kwiecień wyborach samorządowych. W poniedziałek upłynął termin ich rejestracji w szczecińskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Wiele z komitetów wyborczych wydaje się być jednoosobowych. Na obecną chwilę jedynie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo deklaruje zgłosić więcej kandydatów do rady gminy oraz kandydata na Wójta.

 

 

 

Jak pierwszy zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Znalazł się on na 41 pozycji oficjalnego wykazu Komisarza Wyborczego w Szczecinie. Z tego komitetu startować będzie obecna Wójt Małgorzata Schwarz. Zgodnie z wymogami, musi także zgłosić minimum 8 kandydatów do Rady Gminy. Na całą procedurę KPGK ma jeszcze prawie miesiąc.

Drugim Komitetem Wyborczym jest zgłoszony na pozycji 50 - KWW Grzegorza Bienkiewicza. To obecny sołtys sołectwa Ostoja, który obejmującego miejscowości - Ostoja, Przylep i Rajkowo. Zawodowo jest on doktorem inżynierem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Pomorskiego.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Trzeci komitet w kolejności rejestracji to KWW Pawła Duńca zarejestrowany na pozycji 68. Jak już zadeklarował w mediach społecznościowych "Teraz już oficjalnie, z radością ogłaszam, że jestem kandydatem do Rady Gminy Kołbaskowo w Okręgu nr 2, obejmującym Pargowo, Kamieniec, Moczyły, Kamionki oraz Siadło Dolne. Startuję jako kandydat całkowicie niezależny"

Kolejny komitet z naszej gminy, który został zarejestrowany pod numerem 88 to KWW Nasze Warzymice. Z tego komitetu na radnego kolejnej kadencji stratować będzie Zbigniew Szczuplak. To jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w gminie Kołbaskowo, radny z ponad dwudziestoletnim stażem, wieloletni i były sołtys sołectwa Warzymice. Zbigniew Szczuplak to obecny wiceprzewodniczący Rady Gminy.

  reklama

Hair-House

 

Piąty komitet to KWW Małgorzaty Rychel z Będargowa. Jest ona obecną radną w kończącej się kadencji i pełniła funkcję wiceprzewodniczącej komisji gospodarczej. Jest także sołtysem sołectwa Będargowo. Jej Komitet Wyborczy Wyborców znajduje się na pozycji 136.

Kolejny Komitet Wyborczy zgłosiła Izabela Lis. Jest ona sołtysem Kołbaskowa oraz radną z tego okręgu od pięciu lat. W obecnie radzie gminy pełni funkcję przewodniczącej komisji gospodarczej. KWW Izy Lis zarejestrowany został na pozycji 143.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Kolejnym komitetem wyborczym który zarejestrował się w zeszłym tygodniu jest KWW Gniewka Kawki. Gniewko Kawka to mieszkaniec Przecławia, który za namową i z poparciem swoich sąsiadów kandyduje na radnego gminy. Jest on członkiem komisji rewizyjnej Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. "Chciałbym uporządkować wiele rzeczy na naszym przecławskim osiedlu, rozeznać się też jakie są możliwości i z czego wnika taki zły stan dróg na terenie gminy Kołbaskowo"

W poniedziałkowy, ostatni dzień, zarejestrowało się jeszcze pięć komitetów. Na pozycji 209 zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Tomasza Kubiaka - Nowoczesna Gmina. "Wystawimy prawdopodobnie kandydatów i do Rady Gminy i do Rady Powiatu Polickiego - mówi pełnomocnik KWW Nowoczesna Gmina Jakub Sosnowski. Jesteśmy w trakcie rozmów jeśli chodzi o kandydata na wójta. Nie chcemy się jeszcze deklarować, ze względu na toczące się rozmowy osób, które chcą z nami wejść w porozumienie. Finalny kształt list nie jest jeszcze znany. Pan Tomasz Kubiak jest naszą lokomotywą wyborczą"

 reklama

Ancora Warzymice

 

Na pozycji 221 zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Frydrycha z Kołbaskowa - będzie to prawdopodobnie jednoosobowy KWW. Dwie pozycje niżej znajdujemy KWW - Tym Razem Razem komitet z którego radnymi w poprzednich wyborach zostali Mateusz Jakubowski oraz Iwona Szuszkiewicz. Jak udało nam się ustalić komitet planuje wystawić kandydatów do rady gminy i powiatu.

Na pozycji 234 zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Nowy Początek - z którego wystartuje Pan Tomasz Kuczyński z Barnisławia. Jest on członkiem tutejszej rady sołeckiej.

Ostatni, prawdopodobnie także jednoosobowy komitet, zarejestrowano pod numerem 248. To KWW Józefa Prajsa. Jest on mieszkańcem Stobna. Od urodzenia mieszkaniec gminy Kołbaskowo, rolnik, marynarz - mówi o nim jeden z sąsiadów - w porządku człowiek, jest bezpartyjny, tak więcej będzie kandydował bez poparcia żadnej partii.

Za około 3 tygodnie poznamy i zaprezentujemy kandydatów na radnych i wójta.

Pin It