logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ogłoszono wybory samorządowe i rusza kampania wyborcza. Zarejestrowano pierwsze komitety.

wybory samorzadowe 2024 Pod koniec stycznia opublikowane zostało rozporządzenie premiera o zarządzeniu wyborów samorządowych, a to oznacza, że ruszyła kampania wyborcza w samorządach. Wybory odbędą się 7 kwietnia. A jeśli będzie ich druga tura w przypadku głosowania na wójta gminy - to także do urn pójdziemy zagłosować ponownie 21 kwietnia.

 

 

 

Według kalendarza wyborczego tylko do 12 lutego należy zawiadomić komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Więcej czasu będzie na to aby zgłosić listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw - do 4 marca.

W gminie Kołbaskowo do dnia dzisiejszego zarejestrowano już trzy pierwsze Komitety Wyborcze Wyborców:
- KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo
- KWW Grzegorza Bienkiewicza
- KWW Pawła Duńca

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Do 12 lutego podane zostanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacja o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

Do 22 lutego będzie trwać zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych. A do 27 lutego - powołanie przez komisarzy wyborczych terytorialnych komisji wyborczych.

Do dnia 14 marca do godz. 16:00 kończy się zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.

Do 25 marca podane będzie do publicznej widomości, w drodze rozplakatowania obwieszczeń terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych oraz gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

  reklama

Hair-House

 

W dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz. 24:00 zakończy się kampania wyborcza a dwa dni później - w dniu 7 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00 ‑ 21:00 odbędzie się głosowanie. II tura głosowania, jeśli do niej dojdzie, odbędzie się 21 kwietnia w tych samych godzinach.

Z deklaracji wyborczych wiemy już na pewno, że o kolejną (i ostatnią) kadencję wójta gminy Kołbaskowo będzie się starać Małgorzata Schwarz. - Coraz częściej jestem pytana, czy mogę kandydować w najbliższych wyborach samorządowych. Tak, prawo mi na to pozwala – mówi Małgorzata Schwarz. - Korzystając z tego uprawnienia, podjęłam decyzję, że po raz ostatni powalczę o fotel wójta Gminy Kołbaskowo. Chciałabym dokończyć rozpoczęte inwestycje i przystąpić do kilku nowych, które przyczynią się do dalszego rozwoju gminy i poprawy komfortu życia jej mieszkańców. Jeśli uzyskam mandat, mogę obiecać, że mojemu następcy przekażę gminę w bardzo dobrej kondycji. Niebawem przedstawię swój program wyborczy.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Równolegle z głosowaniem na Wójta i Radnego Gminy, odbędą się także wybory do Rady Powiatu Polickiego oraz Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Do Rady Powitu Polickiego kandyduje mieszkaniec Przecławia - Shivan Fate. W Poprzednich wyborach otrzymał bardzo wysokie poparcie, wśród lokalnych mieszkańców, zagłosowało na niego ponad 800 wyborców.

Jeśli chodzi o Radę Powiatu - to Koalicja Obywatelska wystawi kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych - mówi Shivan Fate z Koalicji Obywatelskiej. Ja będę kandydował do Rady Powiatu z naszego okręgu, który obejmuje całą gminę Kołbaskowo. Mając na względzie to co działo się w ostatnich wyborach parlamentarnych oraz z aktywności radnych w Radzie Powiatu, wierze w to, że uda nam się zdobyć większość w Radzie Powiatu oraz stworzenia Zarządu Powiatu w kolejnej kadencji. Jeśli uzyskam zaufanie koleżanek i kolegów w nowej Radzie, jest bardzo możliwe, że zostanę Starostą Polickim.

 reklama

Ancora Warzymice

 

A gdzie głosujemy? Ty razem zmian będzie dużo. W tych wyborach przybędzie nam aż 6 nowych obwodów do głosowania - z czego trzy dotyczyć będą Przecławia i Warzymice.

Prezentujemy podział Gminy Kołbaskowo na stałe obwody głosowania.
1 - Kamieniec, Kamionki, Moczyły, Pargowo, Siadło Dolne - Zespół Placówek Oświatowych, Kołbaskowo 57
2 - Barnisław, Będargowo, Karwowo, Smolęcin - Szkoła Podstawowa, Będargowo 1
3 - Smętowice, Przecław od numeru 1 do numeru 48A i ulice: Aleja Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Aleja Brzozowa, Rekreacyjna - Szkoła Podstawowa, Przecław 27A
4 - Przecław od numeru 49 do numeru 84A - Szkoła Podstawowa, Przecław 27A
5 - Warzymice ulice: Tęczowe Ogrody, Dębowa, Irysowa, Pod Zodiakiem, Zaciszna, Sympatyczna - Szkoła Podstawowa, Przecław 27C
6 - Warzymice od numeru 71 do numeru 150 oraz ulice: Brzeziny, Śliwkowa - Szkoła Podstawowa, Przecław 27C
7 - Kurów, Ustowo - Świetlica wiejska, Kurów 39
8 - Kołbaskowo, Rosówek, Siadło Górne - Świetlica wiejska, Kołbaskowo 87
9 - Bobolin, Stobno, Warnik - Świetlica wiejska, Będargowo 1B
10 - Ostoja, Przylep, Rajkowo - Zespól Szkolno-Przedszkolny, Przylep ul. Rodzinna 1
11 - Przecław od numeru 85 do końca - Szkoła Podstawowa, Przecław 27A (ostatnie wejście po prawej stronie patrząc od wejścia głównego od strony skweru)
12 - Warzymice od numeru 1 do numeru 70 oraz ulice: Rubinowa, Słoneczna, Oliwkowa, Szafirowa, Turkusowa, Wrzosowa, Złota - Szkoła Podstawowa, Przecław 27C (wejście boczne znajdujące się pomiędzy wejściem głównym do dawnego gimnazjum, a wejściem od strony boiska)
13 - Warzymice od numeru 151 do końca - Szkoła Podstawowa, Przecław 27C

 

obwody do glosowania

 

Pin It