logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Gdzie i jak głosować 15 października [INSTRUKCJA]

wybory 2023W niedzielę 15 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą oddać swój głos w siedmiu Obwodowych Komisjach Wyborczych. W Kołbaskowie, Będargowie, Przecławiu oraz w nowym punkcie w Kurowie. Lokale wyborcze będą czynne w niedziele od godziny 7:00 do godziny 21:00.

 

 

Na terenie gminy Kołbaskowo zmieniły się nieco obwody do głosowania. W tych wyborach pojawił się siódmy obwód głosowania zlokalizowany w Kurowie. W poprzednich głosowaniach mieszkańcy Ustowa i Kurowa jeździli zagłosować do Kołbaskowa. Tym razem będą mieli bliżej - swój głos oddadzą w świetlicy środowiskowej w Kurowie.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Ostatnio znów trudności mieszkańcom Przecławia i Warzymic sprawiło dotarcie do właściwego lokalu wyborczego. Wszystkie cztery przecławskie lokale są oddzielone od siebie i posiadają osobne wejścia. I tak mieszkańcy Przecławia od numeru 49 do końca głosują w obwodzie numer 4, który jest w szkole podstawowej i wchodzą do niego głównym wejściem. Pozostali z Przecławia oddają głos w obwodzie numer 3, który się mieści w punkcie przedszkolnym zlokalizowanym obok szkoły. Mieszkańcy Warzymic od numeru 71 do końca i z Brzezin oddają głos w obwodzie numer 6 w byłym gimnazjum, ale wejście mają od strony boiska. Pozostali mieszkańcy Warzymic wchodzą do obwodu numer 5 głównym wejściem do tego budynku.

 

Obwodowe Komisje Wyborcze w gminie Kołbaskowo.

Nr obwodu głosowania

Granice obwodu głosowania

Siedziba obwodowej komisji wyborczej

1

Kamieniec, Kamionki, Kołbaskowo, Moczyły, Pargowo, Rosówek, Siadło Dolne, Siadło Górne

Zespół Placówek Oświatowych, Kołbaskowo 57, 72-001 Kołbaskowo

2

Barnisław, Będargowo, Bobolin, Karwowo, Ostoja, Przylep, Rajkowo, Smolęcin, Stobno, Warnik

Szkoła Podstawowa, Będargowo 1, 72-005 Przecław

3

Przecław od numeru 1 do numeru 48A i ulice: Aleja Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Aleja Brzozowa, Rekreacyjna, miejscowość Smętowice

Szkoła Podstawowa, Przecław 27A, 72-005 Przecław

4

Przecław od numeru 49 do końca

Szkoła Podstawowa, Przecław 27A, 72-005 Przecław

5

Warzymice od numeru 1 do numeru 70 oraz ulice: Rubinowa, Słoneczna, Oliwkowa, Szafirowa, Turkusowa, Wrzosowa, Złota, Tęczowe Ogrody, Dębowa, Irysowa, Pod Zodiakiem, Zaciszna, Sympatyczna

Szkoła Podstawowa, Przecław 27C, 72-005 Przecław 

6

Warzymice od numeru 71 do końca oraz ulice: Brzeziny, Śliwkowa

Szkoła Podstawowa, Przecław 27C, 72-005 Przecław 

7

Kurów, Ustowo

Świetlica wiejska, Kurów 39, 72-001 Kołbaskowo 

 

  reklama

Hair-House

 

JAK GŁOSOWAĆ W WYBORACH DO SEJMU I SENATU?

W wyborach do Sejmu głosować możesz tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy.

Przyczyną nieważności głosu, jest:
- oddanie głosu na więcej niż jedną listę, czyli postawienie znaku „x” w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście,
- nieoddanie głosu na którąkolwiek z list, czyli niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce,
- postawienie znaku innego niż co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki.
Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.
Pamiętaj, że znak „x” to co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

 reklama

Ancora Warzymice

 

W wyborach do Senatu głosować możesz tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

Równolegle z wyborami parlemantarnymi odbywa się referendum. W ramach niego odpowiemy na cztery pytania:

1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Warto pamiętać, że każdy głosujący 15 października wyborca może odmówić przyjęcia którejkolwiek z trzech kart do głosowania: do Sejmu, Senatu lub referendum – wyjaśnia Wojciech Hermeliński, były szef PKW, Udział w każdym z głosowań jest dobrowolny. Jak zagłosować w wyborach bez udziału w referendum? Wyborcy powinni pamiętać o jednej kluczowej kwestii. Osoby, które zdecydują się nie brać udziału w którymkolwiek z głosowań, powinny jednak zgłosić ten fakt członkom komisji wyborczej. "Jeżeli wyborca odmówi przyjęcia karty lub kart do głosowania obwodowa komisja wyborcza odnotuje to w spisie wyborców" - wskazuje PKW.

Lokalne wyborcze będą czynne od godziny 7:00 do 21:00

 

swietlica kurow 4

Fot: Świetlica środowiskowa w Kurowie. Nowy lokal wyborczy w gminie Kołbaskowo dla mieszkańców Ustowa i Kurowa.