logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Nasz senator, Tomasz Grodzki - marszałkiem!

TomaszGrodzkiMarszalkiemDziś wieczorem w Warszawie, na pierwszym posiedzeniu senatu RP, wybrano marszałka. Kandydatem na to stanowisko z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej był Tomasz Grodzki. A z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandydował Stanisław Karczewski. Po podliczeniu głosów wygrał ostatecznie  Tomasz Grodzki.

 

 

W głosowaniu imiennym marszałek Tomasz Grodzki otrzymał 51 głosów. Stanisława Karczewskiego, marszałka z poprzedniej kadencji, poparło 48 senatorów. Jeden senator wstrzymał się od głosu.

Tomasz Grodzki urodził się 13 maja 1958 roku w Szczecinie. Jest czynnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem, specjalizuje się w przeszczepach płuc. W 2010 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych. Jest członkiem licznych stowarzyszeń i towarzystw związanych z chirurgią i transplantologią. Polityczną karierę zaczynał w szczecińskim samorządzie, przez trzy kadencje był miejskim radnym. W 2014 kandydował z listy Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, jednak nie uzyskał mandatu. Zdobył wówczas 26 863 głosy. W 2015 roku zdobył mandat senatora, kandydując z list PO. W październikowych wyborach parlamentarnych Grodzki wywalczył reelekcję, kandydując z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 97 - Szczecin i Police. W naszym regionie zdobył blisko 150 tysięcy głosów i wygrał zdecydownie z Małgorzatą Jacyną-Witt.

Marszałek Tomasz Grodzki był także obecny na terenie gminy Kołbaskowo, m.in odwiedził Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu, podczas uroczystego otwarcia /na zdjęciach z dnia 16.09.2019/ oraz Dożynki w Kołbaskowie /na zdjęciach z 26.08.2019/

Grodzki 1 

Grodzki 2 

Grodzki 3  Grodzki 5 

Grodzki 7

Grodzki 8

Pin It