logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Śmieciówki przedwyborcze w całej gminie.

smieciowki kodOd kilku dni działacze (prawdopodobnie) Komitetu Obrony Demokracji objeżdżają każdą z miejscowości naszej gminy i pozostawiają w koszach antyreklamówki Prawa i Sprawiedliwości. Na plakatach widnieją hasła dotyczące obecnej sytuacji w służbie zdrowia, kościele, sądownictwie czy prokuraturze. Znajdują się na nich także oskarżenia pod adresem obecnego premiera, prezesa PiS czy poszczególnych posłów z tej partii.

 

 

Będargowo, Pargowo, Kurów, Ustowo, Stobno i kilka innych miejscowości zasypanych zostało tzw "śmieciówkami". To wydrukowane na dużych kartkach plakaty, hasła, rymowanki czy krótkie komiksy informujące o bieżącej sytuacji w naszym kraju. Zostawiane są one zazwyczaj w okolicach przystanków autobusowych, placów wypoczynkowych czy innych miejsc publicznych. Najczęściej znajdują się w koszach i dużych śmietnikach - jednak wystają z nich na tyle, że każdy może odczytać ich treść. Oto kilka z nich:

"PiS stawia się ponad prawem! Kancelaria Sejmu nie wykona wyroku sądu! A ty suwerenie dalej głosuj na bezprawie!"
"Gdzie PiS przelał 6 miliardów zł przeznaczone na walkę ze smogiem? 45 tys osób umiera w Polsce na smog!"
"Biskupi zamiatają pod dywan aferę z pedofilami w sutannach. A ty milczysz!"
"Zapaść w służbie zdrowia! Rządy nieudaczników z PiS-u to: Likwidacja oddziałów szpitalnych, brak leków, skazanie na śmierć chorych na raka! Brak lekarzy i pielęgniarek! Dalej 41% poparcia dla PiS-u!!! "

- "śmieciówki" są w pełni legalne bo wrzucamy je do śmietników - usłyszeliśmy w nocy od jednego z młodych chłopaków. Kartki dostał każdy śmietnik w całej gminie, niestety rano już w większości miejsc żadnej nie było. Ale z tego co mi wiadomo to akcja będzie jeszcze powtarzana.

Próbowaliśmy się dziś skontaktować z szefową KOD Magdaleną Filiks z prośbą o komentarz - jednak bez rezultatu.