logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Koalicja Europejska rozgromiła Prawo i Sprawiedliwość.

w kolbaskowie wygral arlukowiczTo były rekordowe wybory w gminie Kołbaskowo. Frekwencja na naszym terenie była ponad dwukrotnie większa od tej sprzed 5 lat. A kandydaci z listy Koalicji Europejskiej otrzymali ponad dwa razy więcej głosów od swoich konkurentów z Prawa i Sprawiedliwości. W Przecławiu mieszkańcy tłumnie głosowali popołudniu. W niektórych obwodowych komisjach wyborczych ustawiały się nawet kolejki.

 

 

Do urn w naszej gminie poszło aż 46,8% mieszkańców czyli ponad dwukrotnie więcej niż 5 lat temu. Przypomnijmy w 2014 roku frekwencja u nas wyniosła zaledwie 22,5%.

W niedzielnych wyborach najwięcej głosów w gminie Kołbaskowo otrzymał Bartosz Arłukowicz - 1747, drugi był Joachim Brudziński - 926 a trzeci Bogusław Liberadzki - 482. Ostatecznie Koalicja Europejska otrzymała u nas 55,6% głosów (2407 głosów), Prawo i Sprawiedliwość 25,9% (1122 głosy) a Wiosna Roberta Biedronia 9,8% (425 głosy)

Wynik w naszej gminie częściowo przełożył się na cały okręg wyborczy nr 13 do którego należało województwo Zachodniopomorskie i Lubuskie. Mandat ostatecznie otrzymali: z Koalicji Europejskiej Bartosz Arłukowicz i Bogusław Liberadzki oraz z Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński i Elżbieta Rafalska.

Pin It