logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Projekt „EKO-OBYWATEL”

wyspa-maluchaOd 1 kwietnia Przedszkole Niepubliczne TWP „Wyspa Malucha”, wspólnie z Punktem Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Przecławiu, przystąpiło do realizacji projektu EKO-OBYWATEL adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Kołbaskowo.

 

 

 

 

Projekt ten jest już drugim projektem realizowanym w ramach zadania publicznego, w zakresie „rozwoju inicjatyw edukacyjnych i budowy społeczeństwa obywatelskiego”, współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (pierwszym był projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie”- mający na celu przybliżenie kultury polskiej).

 

W ramach realizowanego projektu odbyły się:

I. Wycieczki ekologiczne do:
- Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu
- Sity Jantra- demonstracyjnego punktu selektywnego zbierania odpadów.

II. Warsztaty:
- Dlaczego powinniśmy oszczędnie korzystać z papieru? - warsztaty prowadzone były pracownika Ośrodka Szkoleniowo- Badawczego ZUT w zakresie energii odnawialnej Ostoja,
- Instrumenty muzyczne z odpadów- dzieci wykorzystując odpady ( butelki plastikowe, kartony, papier, puszki metalowe itp.) wykonały instrumenty perkusyjne.
- Warsztaty rytmiczno- bębniarskie  - dzieci mogły wykorzystać własnoręcznie zrobione instrumenty perkusyjne z odpadów podczas samodzielnego tworzenia rytmów muzycznych.

III. Inne działania proekologiczne:
-Segregacja śmieci w placówkach - dzieci w czasie pobytu w placówkach są zachęcane do korzystania z pojemników do segregacji (zakupionych w ramach projektu) podczas wyrzucania śmieci

 

A co jeszcze przed nami:
- Warsztaty rodzinne - dzieci wraz z rodzicami pod kierunkiem nauczycieli będą tworzyć elementy scenografii (drzewa, kwiaty, ekoludki, plakaty….) wykorzystując odpady i materiały ekologiczne (gazety, kartony, papier, butelki, puszki itp.). Scenografia ta zostanie wykorzystana podczas Festiwalu piosenki ekologicznej.
- Festiwal piosenki ekologicznej z piknikiem na trawie – wszystkie przedszkolaki z przedszkoli z gminy Kołbaskowo są zaproszone do udziału w Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się jako podsumowanie projektu w SP w Przecławiu.
Mamy nadzieję, że projekt ten spotka się z takim samym zainteresowaniem i zostanie tak samo wysoko oceniony jak pierwszy projekt „Cudze chwalicie”, a dzieci z naszej gminy będą miały okazję nauczyć się wielu pożytecznych i ciekawych rzeczy oraz świetnie się bawić!

 

eko-obywatel 

Więcej informacji www.wyspamalucha.edu.pl


twp

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie
                                                     ul. Potulicka 16, 70-952 Szczecin
                                                                          www.twp.szczecin.pl

 

 

pomorze-zachodnie

Pin It