logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zapraszamy na Piknik Służb Mundurowych

piknik-sluzb-mundurowych-Wójt Gminy Kołbaskowo zaprasza na polsko-niemiecki piknik służb mundurowych. W sobotę 10 maja na boisku gminnym w Kołbaskowie będzie można obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, zasiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz radiowozu. Swoje możliwości działania w pokazie zaprezentują straże pożarne z Kołbaskowa, Smolęcina i Penkun, oraz członkowie patrolu rozminowania z batalionu saperów ze Stargardu Szczecińskiego.

 

Straż graniczna w Szczecinie zaprezentuje sprzęt, który wykorzystywany jest do interwencji pirotechnicznych na lotniczym przejściu granicznym w Goleniowie. Młodsi uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, dzięki specjalnie przygotowanemu dla nich mini miasteczku drogowemu.

 

W programie również pokaz pracy psa ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, znakowanie rowerów oraz zabawy i konkursy dla dzieci.

 

piknik-sluzb-mundurowych

 

Impreza odbędzie się w ramach projekt pn. „Spotkanie polskich i niemieckich służb mundurowych w obszarze pogranicza”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

Pin It