logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wygrała Joanna Marć - była bezkonkurencyjna !

wygrala-joanna-marcW andrzejkowy wieczór, zakończył się III konkurs wiedzy o gminie Kołbaskowo. Przez prawie dwa miesiące, zawsze o 19:00, na facebookowym profilu przeclaw24 zaprezentowano 50 foto-zagadek. W tej edycji nie było zaciętej walki do samego końca, wygrała zdecydowanie Joanna Marć, która prowadziła już od początku zabawy. Konkurs pokazał jednak, że poziom wiedzy mieszkańców o otaczającej ich okolicy jest ogromny !

 

 

Stare mapy, przedwojenne zdjęcia, zabytkowe cmentarze i gotyckie kościoły to główne tematy tegorocznego konkursu. Nie zabrakło także obecnych inwestycji, które zmieniają naszą okolicę czy sylwetek zasłużonych mieszkańców. Ale najwięcej emocji wzbudził Bielik, który tak naprawdę nigdy nie był orłem. Okazuje się, że w konkursie należało odpowiedzieć precyzyjnie i bezbłędnie. Bo na naszym terenie nie ma "Szalku Orła Bielika" - tylko "Szlak Bielika".

A z odpowiedzią trzeba było się spieszyć. W konkursie obowiązywała zasada "kto pierwszy". Jeśli ktoś popełnił błąd, nawet literowy - ułatwiał udzielenie odpowiedzi innej osobie. W konkursie zdarzało się nawet, że prawidłowa odpowiedź padała w ciągu kilku sekund od publikacji zdjęcia.

Zdecydowanie pierwsze miejsce w konkursie zajęła Joanna Marć z dorobkiem 22 punktów.  Drugie miejsce przypadło Izabeli Stube która zdobyła 8 punktów a trzecie z 7 punktami - Magdalenie Kempce. Nagrody w konkursie - kosz słodyczy, książki i albumy o gminie Kołbaskowo oraz miesięczne karnety na siłownie i fitness ufundowały : "Moja Strefa Ruchu", sklep spożywczy "Jaś" oraz Wójt gminy Kołbaskowo. Gratulacje !

Dla tych którzy nie używają facebook'a przedstawiamy poniżej wszystkie 50 pytań. Miłej zabawy !

Pin It