logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Młodzi mają dość mieszkania z rodzicami

male-blonia-Miasto, nie miasto, kupować, jeszcze nie kupować - oto jest pytanie. Codziennie zadaje je sobie niejeden młody Polak. Wielu z nich chce się wyrwać z obecnego mieszkania.  Gnieżdżenie z rodzicami, teściami lub uciążliwymi współlokatorami to niezbyt atrakcyjna perspektywa na życie. Jednak niektórym udaje się kupić mieszkanie - jak?

 

 

male-blonia-2Badania pokazują, że kupienie mieszkania jest najczęstszym marzeniem młodych ludzi, a brak własnego miejsca do życia jedną z najsilniejszych przyczyn stresu. Powodów do zmiany lokum jest mnóstwo - lokalizacja, współlokatorzy (rodzice, teściowe, coraz bardziej uciążliwi znajomi), brak odpowiedniej infrastruktury (szkoły, sklepy, miejsca rekreacyjne) czy stan mieszkania (mało już jest miłośników zatęchłych kamienic i bloków z pękającymi ścianami).

Jak większość marzeń również to o własnym mieszkaniu napotyka na wiele trudności - głównie finansowe, ale nie tylko. Ofert na rynku bowiem jest mnóstwo i sporo z nich ma naprawdę przystępne ceny. Co z tego jednak, skoro zazwyczaj niższa cena oznacza albo złą lokalizację (daleko od miasta, lub z oknem przy ruchliwej ulicy) albo fatalne wykonawstwo i konieczność remontu nowo kupionego mieszkania.

To wszystko nie powinno być przeszkodą  nie do pokonania dla osób, które mają dość ciasnoty, podporządkowywania się cudzym zasadom w nieswoim mieszkaniu albo niezbyt miłych sąsiadów. Jednak kto szuka ten znajdzie.

male-blonia-3Czasem trafia się dobra, przemyślana inwestycja, w której - mówiąc kolokwialnie - ciężko znaleźć coś, do czego można się przyczepić, np. Małe Błonia blisko Wzgórz Warszewskich.

Na każdym etapie projektowania osiedla bardzo dużą uwagę zwracano na wszystkie kwestie, komfort i wygodę, a więc nie tylko na lokalizację (malownicza okolica, wspaniałe widoki, dużo zieleni, bliskość szkół, przedszkoli itp. a przy tym dobry dojazd do centrum - co pozwala zapomnieć o dylemacie, czy mieszkać w centrum czy na przedmieściach), funkcjonalność mieszkań (rozkład pomieszczeń, ułożenie względem naświetlenia), jakość materiałów użytych do budowy, ale również na - często pomijany - aspekt budowania lokalnej społeczności.

Inwestorowi - BBI Development - udało się osiągnąć rzadko spotykaną wśród inwestycji równowagę, oferując produkt spełniający oczekiwania i potrzeby klienta, daje możliwość utworzenia trwałych, dobrych relacji z tymi, którzy żyją blisko. Grzechem byłoby nie skorzystać.

 


/artykuł sponsorowany/

Pin It