logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Sonda : Szukamy ulubionego sklepu osiedlowego

ulubiony-sklep-osiedlowy-2012Pomimo ekspansji dużych marketów, osiedlowe sklepy ogólnospożywcze cieszą się nadal dużą popularnością i mają swoich wiernych klientów. Badania pokazują, że supermarkety i hipermarkety wybieramy na większe zakupy, ale już te codzienne sprawunki robimy w osiedlowym sklepie. My już po raz trzeci głosujemy na ulubiony sklep osiedlowy z terenu Przecławia i Warzymic. Na stronie startowej pojawiła się nowa sonda - głosowanie trwa do 15 grudnia.

 

 

Rynek handlu na naszych osiedlach zmienia się dynamicznie. W tym roku znowu przybyło i ubyło nam kilka punktów. Nie ma już sklepu spożywczego w Warzymicach, we wsi pod numerem 25. Nie ma też "Agusi" na Osiedlu Kresy. Zniknęła kwiaciarnia w Przecławiu w szeregowcach. Kilka miesięcy temu otworzono "Czerwoną Torebkę" i w krótkim czasie na rynku pojawiło się ponad dziesięć wyspecjalizowanych sklepów i punktów usługowych. Bo rynek nie znosi pustki.

owocowy-swiat-warzymice-Każdy sklep ma swój charakter. Od ponad pół roku mieszkańcy mogą kupić świeże warzywa i owoce w osiedlowym warzywniaku "Owocowy Świat". Szczerze mówiąc "warzywniak" to mało powiedziane. Wystrój sklepu, ogromny wybór, magia kolorów i zapachów świeżych warzyw, owoców, ziół czy przetworów przeprawia tutaj o zawrót głowy.
Nasz sklep działa od lutego w Pasażu "Czerwona Torebka" - mówi Pan Krzysztof właściciel. Osobiście dbam i sprawdzam świeżość i jakość codziennych dostaw warzyw i owoców. Posiadamy największy wybór owoców polskich i tropikalnych z całego świata, świeże soki oraz żywność ekologiczną. Dla nas najważniejszy jest klient, jeśli potrzeba to dostarczamy zakupy do domu, prowadzimy też sprzedaż przez sklep internetowy. Mam nadzieję że "Owocowy Świat" przypadł do gustu okolicznym mieszkańcom.

Ja niestety jestem leniwy - mówi Pan Piotr z Przecławia - i zabiegany. Kiedyś kupowałem w "Jasiu" i "Zośce" - bo tam miałem najbliżej i najszybciej. Ale od kiedy mam pod blokiem "Żabkę" - to tutaj jestem najczęściej, chociaż nie jest tanio. Ale szybko.

Wiele małych sklepów osiedlowych ma swój charakter, klimat i historię. To miejsce gdzie spotykamy sąsiadów, znajome sprzedawczynie, gdzie nie czujemy się anonimowo. Często wybieramy właśnie ten sklep dlatego, że jest on tuż za rogiem albo, że tylko tam dostaniemy swój ulubiony produkt. Poziom cen nie zawsze gra tutaj najważniejszą rolę. My właśnie pytamy o ten ulubiony sklep, nie o najtańszy - bo pewnie wygrałaby "Biedronka". Taki do którego lubicie przychodzić i miło robi się zakupy.

W 2010 wygrał sklep spożywczy "Jaś" - to była sensacja, kiedy jeden z najmniejszych sklepów w Przecławiu wygrał z ogromną "Biedronką". Rok później wygrała "Biedronka" - tym razem polubiliśmy dyskontowe niskie ceny. Sklepy tej firmy stale poprawiają jakość swoich produktów oraz asortyment. W tym roku w wakacje sklep przeszedł kompletny remont i metamorfozę. Czy przepadł do gustu mieszkańcom ?

Jak będzie w tym roku ? Zapraszam do głosowania. Wybieramy ulubiony sklep ogólnospożywczy. W komentarzach pod artykułem - można napisać swoją opinię o wybranym sklepie - liczymy na obiektywizm !

Pin It