logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zaczynamy jesienny konkurs wiedzy o naszej okolicy !

konkurs-wiedzy-o-gminie-kolbaskowoW środę 10 października rusza druga internetowa edycja konkursu wiedzy o Gminie Kołbaskowo. Poprzednia, wiosenna runda cieszyła się dużym zainteresowaniem. Konkurs będzie się odbywać wyłącznie na profilu - www.facebook.com/przeclaw24 . Pytania o różnym poziomie trudności przedstawiane będą najczęściej w formie fotograficznej. Obowiązuje zasada - kto pierwszy poda prawidłową odpowiedź - ten dostanie punkt. Dla najlepszej piątki przygotowano atrakcyjne nagrody.

 

Foto-zagadki najczęściej będą dotyczyć Przecławia, Warzymic i okolic. Ale będą też zagadki z całej gminy oraz miejscowości sąsiadujących. Zabawa będzie trwać do końca listopada. Na zwycięzcę czeka piękny kosz słodyczy ufundowany przez sklep spożywczy "Jaś" oraz portal Przeclaw24. Będą też cztery nagrody pocieszenia ufundowane przez Wójta Gminy M. Schwarz.

Już dziś zachęcam do zapoznania się z historią naszych miejscowości, topografią, mapami czy architekturą sakralną. Wydana została także bardzo interesująca książka Marka Łuczaka "Historia i zabytki Gminy Kołbaskowo". Poniżej kilka linków gdzie można znaleźć interesujące informacje i podpowiedzi do konkursu :

Architektura sakralna Pomorza Zachodniego - http://www.architektura.pomorze.pl/

Gmina Kołbaskowo na wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Gmina_Ko%C5%82baskowo

Internetowa encyklopedia Szczecina i okolic - http://encyklopedia.szczecin.pl

Strona Urzędu Gminy - http://www.kolbaskowo.pl/

Podstrona "nasze okolice dawniej i dziś" na portalu Przeclaw24 - http://www.przeclaw24.pl/index.php/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis.html

Portal Sedina.pl - http://www.sedina.pl/

Historia kolejki wąskotorowej "Casekow-Penkun-Order" - http://www.stillgelegt.de/cpo02/cpo02-1.htm

   

Oto kilka przykładów z wiosennej edycji.

Gdzie stoi ta tablica ? Jaka to miejscowość ? Gdzie  zrobiono to zdjęcie i co ono przedstawia ?
zagadka-nr-1 zagadka-nr-2 zagadka-nr-3


Jeśli czujecie się na siłach - to zapraszam do "polubienia" profilu portalu przeclaw24 pod adresem : www.facebook.com/przeclaw24

Pin It