logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zapisz dziecko do przedszkola

zapisz-dziecko-do-przedszkolaOd 1 września w rodzice mieszkający w Gminie Kołbaskowo będą mogli wybrać jedną z dwóch placówek, która zaopiekuje się przedszkolakiem. Pierwsza to przedszkole publiczne w Kołbaskowie, które mieści się w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. Druga placówka to obecnie na etapie organizacji punkt przedszkolny w Przecławiu, który będzie się mieścił w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Każda z tych placówek zagwarantuje nam fachową opiekę nad dziećmi na ok 7-9 godzin dziennie, realizacje programu wychowania przedszkolnego oraz pełne wyżywienie. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Właśnie rozpoczęły się zapisy dzieci 3, 4 i 5-letnich do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Przecławiu - mówi Beata Bitel wicedyrektor Zespołu Szkół w Przecławiu. Wnioski można pobrać ze stron internetowych- www.szkolaprzeclaw.pl, www.zpokolbaskowo.pl lub pobrać w sekretariacie szkoły w Przecławiu. Wypełnione dokumenty należy składać do 10.04.2012r. w sekretariacie szkoły w Kołbaskowie.
 
Publiczne placówki przedszkolne utrzymywane są głównie z budżetu gminy - rodzice pokrywają jednie niewielką część opłat za przedszkole. W nowym roku szkolnym opłata będzie wahać sie w okolicach 250-300 zł miesięcznie (podstawowa stawka godzinowa to 1,42zł). O konieczności powstania dodatkowej placówki publicznej w Przecławiu pisaliśmy od dawna. To także gorący temat z ostatniej kampanii przed wyborami samorządowymi. Powstanie publicznej placówki w Przecławiu było jednym z najważniejszych punktów programu wyborczy obecnego Wójta M. Schwarz oraz radnych z Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Na osiedlach Przecławia i Warzymic mieszka wielu młodych rdziców, którzy ze względu na swoje zameldowanie nie mają szans na dostanie się do szczecińskich placówek. Prywatne placówki za ok 800-1000 zł czy opiekunka do dziecka - to często koszt przewyższający możliwości finansowe młodych rodziców.

Wg regulaminu rekrutacji dzieci - w pierwszej kolejności do punktu przedszkolnego przyjmowane są:
- dzieci zameldowane na terenie Gminy Kołbaskowo,
- dzieci matek lub ojców pracujących, samotnie wychowujących dzieci (nie przebywających na urlopach wychowawczych),
- dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów,
- dzieci z rodzin zastępczych,
- dzieci nauczycieli,
- dzieci obojga rodziców pracujących (nie przebywających na urlopach wychowawczych),
- dzieci z rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci),
Dzieci zameldowane poza granicami Gminy Kołbaskowo przyjęte będa w miarę posiadanych wolnych miejsc oraz po podpisaniu porozumienia z właściwą dla miejsca stałego zameldowania dziecka gminą.

Rekrutacja trwa do 10 kwietnia.

/Fot. ZPO Kołbaskowo/

Pin It