logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Folwark Skarbimierz - pomysł na weekend

Folwark-SkarbimierzW odległości zaledwie 10km od Przecławia - w Skarbimierzycach koło Mierzyna mieści się gruntownie odremontowany "Folwark Skarbimierz". Kiedyś był to PGR, następnie targowisko a po wieloletnim remoncie od marca 2011 zaprasza całe rodziny do spędzenia wolnego czasu. Dawne obory i stodoły zostały zamienione na stajnię, hotel i restaurację. Atrakcją dla dzieci jest mini-zoo, można tu zobaczyć konie, kucyki, owce, nutrie, osły, króliki i szopy.

 

 

Przez prawie 9 lat pracom renowacyjnym poddano wielkie, 23 hektarowe gospodarstwo wraz z kompleksem ogromnych zabudowań. Zwiedzając przestronne stajnie można dostrzec z jaką dokładnością i dbałością o każdy detal zostały one odbudowane. Zagrody dla zwierząt, patio restauracji oraz fontanny, wspaniale komponują się ze starą poniemiecką zabudową. W planach właścicieli jest także utworzenie ogrodu dendrologicznego z roślinnością z całego świata oraz budowa skansenu gdzie będzie można podpatrzeć pracę rzemieślników.

Folwark Skarbimierz jest otwarty dla zwiedzających w sezonie od 2 kwietnia do 31 października w godzinach od 10:00 do zmroku. Bilet wstępu (cegiełka na dalszą odbudowę) kosztuje zarówno dla dzieci jak i dorosłych 5 zł.

Jazda konna:
- jazda kucykiem dla dzieci (w czasie deszczu w ujeżdżalni): 5 zł
- jazda bryczką dla dzieci (małe dzieci wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej): 5 zł od osoby
- jazda konna dla młodzieży i dorosłych: do uzgodnienia
- nauka/jazda konno dla gości hotelowych: 0,5h - 50 zł / 1h - 80 zł
Wyświetl większą mapę
Pin It