logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

z-wizyta-w-biblioteceOd ponad 2 miesięcy Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie ma nowego tymczasowego gospodarza - Panią Krystynę Badochę. Biblioteka oprócz typowej działalności polegającej na gromadzeniu i udostępnianiu swoich zbiorów - prowadzi też działalność kulturalną i oświatową. W ciągu ostatnich kilku tygodni zorganizowano spotkanie z malarką Wiesławą Burnat oraz odbył się turniej wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Bibliotekę odwiedzają przedszkolaki i uczniowie z Przecławia i Kołbaskowa. Wykonano też nową stronę internetową placówki www.biblioteka-publiczna.info która jest na bieżąco aktualizowana.

 

W piątek 3 czerwca w Kołbaskowie odbyło się spotkanie poświęcone naszej wybitnej noblistce Marii Skłodowskiej Curie - mówi Krystyna Badocha. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z Gimnazjum w Przecławia wraz z Panią Dyrektor oraz nauczycielkami. Najpierw uczniowie wysłuchali informacji o naszej noblistce, następnie w 3 zespołach przygotowali plakaty a na koniec odbył się konkurs wiedzy.

W maju zorganizowane zostało spotkanie z Wiesławą Burnat - malarką i ilustratorką książek dla dzieci. W czasie spotkania odbył się konkurs na najładniejszą ilustrację do wysłuchanych wierszy Doroty Gellner. Obecnie w filii w Przecławiu zakończył się konkurs plastyczny pt. "Baśniowy Świat Andersena" skierowany dla dzieci dzieci od 5 do 10 lat. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zaplanowane jest na 22 czerwca na godz 14:00. Czytelnicy przecławskiej biblioteki mogą do końca czerwca oglądać wystawę prac biorących udział w konkursie.

Mam jeszcze wiele pomysłów na przyciągnięcie czytelników do placówki - mówi Pani K. Badocha - biblioteka mieści się obok punktu Powiatowego Urzędu Pracy. Osoby bezrobotne oczekujące w kolejce są zapraszane do biblioteki i czytelni. Jesienią planuję spotkanie z pisarką Panią Moniką Szwają. Obecnie poszukuję sponsora takiego wieczoru autorskiego, potrzebna kwotą nie jest duża jednak w obecnym budżecie biblioteki nie ma możliwości jej pozyskać.


 

22.06.2011.

Mamy już wyniki konkursu plastycznego pt " Baśniowy Świat H. Ch. Andersena" zorganizowanego  w bibliotece w Przecławiu :

Miejsce I - Maja Stępniak - ilustracja do baśni ,,Calineczka"
Miejsce II - Hania Kuczyńska- ilustracja do baśni ,, Brzydkie kaczątko"
Miejsce III - Hubert Sadłowski - ilustracja do baśni ,,Brzydkie kaczątko"

Wyróżnienia:
Ania Wojcik - "Brzydkie kaczątko"
Ariadna Sajewicz- "Mała syrenka"
Martynka Butryn - "Stokrotka"

Jurorami konkursy byli wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach od 15 do 21czerwca - mówi Pani Ann Boczek - wybór był bardzo trudny ponieważ wszystkie prace były ciekawe, oceniający mieli nie lada problem z wyborem tych najładniejszych. Warto przypomnieć że przecławska biblioteka jest instytucją publiczną, w związku z tym nie pracuje w takim trybie jak biblioteki szkolne. W wakacje biblioteka będzie czynna tak samo jak w pozostałe miesiące roku. Urlop wypoczynkowy planowany jest na druga połowę sierpnia. Dokładne informacje na ten temat będzie można znaleźć od połowy lipca na naszej stronie internetowej www.biblioteka-publiczna.info. Zachęcamy do korzystania z naszego księgozbioru. Posiadamy nowości wydawnicze, jak również klasykę literatury polskiej i zagranicznej. Prowadzimy także wypożyczalnie czasopism oraz małą czytelnię. Czytelnik w każdym wieku znajdzie u nas coś dla siebie.

Godziny otwarcia, adres i telefon znajduje się TUTAJ

Pin It